قیمت طلا در آینده افزایش خواهد یافت یا کاهش؟

قیمت طلا در آینده افزایش خواهد یافت یا کاهش؟

بدلیل جنگ روسیه و اوکراین بازار طلا به عنوان دارایی امن بسیار متلاطم شده و این تنش ها منجر به افزایش قیمت های جهانی اونس طلا شده است. این تحولات باعث شروع روند صعودی بلند مدتی اونس طلا شده و در ادامه به بررسی دقیق تر قیمت اونس در بازار جهانی و بازار داخلی خواهیم پرداخت.

تحلیل اونس جهانی طلا

در نمودار داده های روزانه زیر پس از اینکه در هفته گذشته قیمت به سطح 1973 دلاری رسید شروع به ریزش از این سطح نمود و وارد فاز اصلاحی شد. در ادامه از امروز دوشنبه اول هفته قیمت های اونس با گپ مثبت باز شد و این صعود قیمت میتواند تا مقاومت های کوچک 1937 و 1954 ادامه داشته باشد و پس از آن به ادامه اصلاح بپردازد. اصلاح قیمتی اونس میتواند تا سطوح حمایتی مهم 1852 و 1822 دلار ادامه پیدا کند و پس از آن در مسیر اصلی صعودی گام بردارد. سطوح هدف میان مدتی برای طلا در اعداد 1973، 2000 و 2085 دلاری مفروض است.

نمودار تحلیل تکنیکال طلا در تایم فریم روزانه

نمودار تحلیل تکنیکال طلا
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

تحلیل قیمتی طلای داخلی (قیمت گرم طلای 18 عیار)

برای قیمت هر گرم طلای 18 عیار بازار داخل قیمت حوالی یک میلیون و 100 هزار تومان الی یک میلیون و 200 هزار تومان در حال نوسان است. قیمت طلای داخلی بدلیل افت ارزش دلار در بازار کشور نتوانست رشدهای جهانی را تجربه کند و باید دید در بازار داخل دلار به کجا خواهد رسید.

در اشل میان مدت الی بلند مدت روند غالب بازار طلای داخلی صعودیست و میتواند اهداف قیمتی یک میلیون و 500 هزار تومان و حتی سطوح بالاتر در 1 میلیون و 870 هزار تومان را به خود ببیند.

نمودار طلای 18 عیار در تایم فریم روزانه

نمودار طلا 18 عیار
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

برای مشاهده ی تحلیل های بیشتر به آدرس کانال تلگرامی سیگنال به آدرس زیر مراجعه بفرمایید.

https://t.me/Signal_tahlil

نظر شما چیست؟ نظرات خود را در پایین همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • به نظر من .احتمال کاهشی قیمت طلا و دلار تا حد بیست درصد دور از ذهن نیست با توجه به تسعیر بانک مرکزی .در نرخ دلار و یورو برای سال ۱۴۰۱ .

  • کاملا موافقم با نظر سیگنال طلا مثبت در مثبت خواهد بود نفت هم که به شدت ارتباط مستقیم با طلا دارد