دانلود اپلیکیشن

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس ( امروز 17 مهر 1398)

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس ( امروز 17 مهر 1398)

شاخص کل از شنبه  13 مهر98 از محدوده 330 هزار واحدی با فشار عرضه کنندگان بورس تهران، افت کرد.

با توجه به روند صعودی قدرتمند در هفته های اخیر، این اصلاح قیمتی محتمل به نظر می رسید. البته هنوز نمی توانیم با قطعیت بگوییم که این نزول، نشانه برگشت روند و پایان حرکت صعودی بورس است یا خیر. چراکه همچنان روند غالب بر شاخص کل از منظر تکنیکی، صعودی تلقی می شود.

در تصویر زیر از میانگین متحرک 21 روزه استفاده کرده ایم و با توجه به واکنش مثبت نمودار شاخص کل به این اندیکاتور، انتظار داشتیم که در صورت حفظ سرعت روند صعودی، میانگین متحرک نقش حمایتی ایفا کند. اما با شکست میانگین متحرک این انتظار برآورده نشد. در حال حاضر محدوده حمایتی 293 تا 300 هزار واحدی از دو جنبه بسیار حائز اهمیت است و اگر قرار بر ادامه حرکت صعودی باشد، انتظار داریم از این ناحیه با افزایش فشار تقاضا در بازار سرمایه، شاخص کل نیز به صعود بلند مدت خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نمودار چهار ساعته شاخص کل در تصویر زیر به نمایش در آمده است. محدوده 293 تا 300 هزار واحدی حمایت بسیار مهمی را پدید آورده است. از یک طرف این ناحیه محل برخورد خط روند صعودی به نمودار قیمت خواهد بود و از طرف دیگر مکث قیمت در گذشته در همین ناحیه اتفاق افتاده است. از نگاه تکنیکالی به شاخص کل، این دلایل می تواند پیشبینی ما به برگشت قیمت از این ناحیه را تقویت کند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399