تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) | 12 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL) | 12 بهمن 1399

سولانا بلاک چینی است که با هدف افزایش سرعت تراکنش‌ها و کم کردن کارمزدها ایجاد شده است. این شبکه ادعا می‌کند که می‌تواند 50 هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد. در حال حاضر کارمزد تراکنش ها در سولانا 0.00001 دلار می‌باشد. این بلاک چین از سیستم PoH یا اثبات تاریخچه برای تضمین امنیت خود استفاده می‌کند که سیستم منحصر به فردی است که برای رفع خطاهای زمانی در سیستم اثبات سهام ایجاد شده و به ادعای این شبکه باعث افزایش بازدهی آن شده است.

ارز داخلی این شبکه سول (SOL) نام دارد که در مجموع حدود 488 میلیون واحد خواهد داشت و تا امروز حدود 261 میلیون واحد آن در بازار موجود است. سولانا با ارزشی در حدود 1.2 میلیارد دلار در رده 36ام بازار قرار دارد.

نمودار قیمت سول در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه می‌توان حرکت سول را در یک کانال فرضی در نظر گرفت. بازگشت قیمت از کف کانال همراه با وقوع واگرایی مثبت در اندیکاتورهای مکدی و RSI همراه بوده است. در نتیجه انتظار تشکیل یک روند صعودی پایدار را در این تایم فریم داریم. قیمت پس از رسیدن به محدوده سقف تاریخی خود در محدوده خط میانی کانال، شروع به اصلاح نموده است که این اصلاح با واگرایی منفی در اندیکاتور RSI همراه شده است.

با توجه به حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI و شکست خط واگرایی منفی انتظار می‌روند فاز اصلاحی به پایان رسیده باشد و قیمت آماده عبور از سقف تاریخی خود باشد.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم های پایین تر نیز تحلیل می‌کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

اصلاح در تایم روزانه را می‌توان به شکل یک بازار رنج در قالب الگوی مثلث در تایم 4 ساعته مشاهده نمود. قیمت با خروج از ضلع فوقانی مثلث آن را تایید کرده است. شکست خطوط واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI نیز دلیلی بر تایید الگو می‌باشد. بنابراین انتظار حرکت سول به سمت اهداف الگو را خواهیم داشت، که می‌تواند متناظر با سقف کانال فرضی در تایم روزانه باشد.

با توجه به حضور RSI در محدوده هیجان خرید، انتظار یک صعود پرقدرت را از قیمت خواهیم داشت که در صورت تداوم باعث ورود به محدوده هیجان در تایم روزانه نیز خواهد شد.

با توجه به برخورد قیمت با سقت تاریخی خود می‌توان انتظار عقب نشینی کوتاه مدت در قالب پولبک به ضلع شکسته شده قیمت را داشت.

اما تا زمانی که قیمت به داخل الگو باز نگشته و یا خط حمایت RSI در تایم روزانه حفظ شود، می توان انتظار عبور از سقف تاریخی و رسیدن به سقف کانال را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 تیر 1400