تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400

اگر حتی کمی علاقه‌مند به دنیای ارزهای دیجیتال باشید، حتما تاکنون نام ریپل (Ripple) را شنیده‌اید، زمانی که مردم نام ریپل را می‌شنوند بلافاصله ارز دیجیتال XRP در ذهنشان تداعی می‌شود اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم (Ethereum) و بیت کوین (Bitcoin) هم تفاوت زیادی دارد.

وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری کرده‌اید؛ زمانی که ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اید؛ اما وقتی ارز دیجیتال (XRP) می‌خرید الزاما روی شبکه ریپل سرمایه‌گذاری نکردید. در واقع ریپل (Ripple) یک کمپانی و ارز دیجیتال XRP  یکی از محصولات این شرکت است.

طبقه گفته وبسایت قدیمی Ripplepay.com  :  “ریپل یک سرویس مالی است که به شما امکان می‌دهد تا با دوستان، خانواده و همکاران خود، ارتباطات مالی و اعتباری خود را گسترش دهید و پرداخت های مطمئن با ارزهای سنتی و آنلاین انجام دهید.”

این شرکت سه محصول اصلی دارد:

 • ایکس کارنت (xCurrent)
 • ایکس رپید (xRapid)
 • ایکس ویا (xVia)

ایکس کارنت یک پلتفرم برای پرداخت های برون مرزی بانک‌ها و موسسات مالی است و لزومی به استفاده از XRP در آن وجود ندارد.

ایکس رپید یک محصول برای حل مشکل نقدینگی در انجام معاملات بین بانکی است و در آن از ارز دیجیتال XRP  استفاده می‌شود.

همچنین طبق خبرهای منتشر شده این تیم در حال کار بر روی پلتفرم خود برای اجرا قرارداد های هوشمند می‌باشد.

هدف ریپل با بیت کوین کمی متفاوت است، ریپل با هدف کمک به موسسات مالی و بانک‌ها روی کار آمده تا مشکلات تبادلات مالی در سراسر دنیا را برای همیشه حل کند. از مهم ترین رقبای ریپل می‌توان به سوئیفت و استلار اشاره کرد.

تعداد کل واحد های ریپل (XRP) 100 میلیارد خواهد بود که از این مقدار 46.15 میلیارد واحد در گردش دارد. در حال حاضر ارز دیجیتال ریپل با نماد اختصاری (XRP) با ارزش بازار  حدود 31.67 میلیارد دلار در رتبه 7 بازار قرار دارد.

مکانیسم آزاد سازی ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) و ریپل (XRP) باهم متفاوت است؛ در حالی که ماینرها، بیت کوین را استخراج می‌کنند و به شبکه اضافه می‌کنند اما ریپل (XRP) برای انتشار حداکثر یک میلیارد توکن در ماه برنامه‌ریزی کرده که توسط یک قرارداد هوشمند درونی کنترل می‌شود. هر بخش استفاده نشده XRP  در یک ماه خاص به یک حساب سپرده منتقل خواهد شد، این مکانیزم تضمین می‌کند که احتمال سوءاستفاده به دلیل عرضه بیش از حد ارز های دیجیتال XRP وجود نخواهد داشت و سال‌ها طول می‌کشد تا تمام رمز ارز ها در دسترس باشد.

امروز در سیگنال قصد داریم این ارزدیجیتال محبوب را برای شما تحلیل کنیم.

نمودار تحلیل تکنیکال ریپل (هفتگی)

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نمودار هفتگی ریپل XRP/U.S.Dollar (W1) https://www.tradingview.com/x/aEcTpOmO/

با بررسی ارز دیجیتال ریپل در تایم فریم هفتگی مشاهده می‌کنیم بعد از یک صعود شارپ در سال 2017 و شروع یک ریزش در سال 2018، ارز دیجیتال ریپل در مدت دوسال حدود 96درصد از ارزش خود را از دست داد و هنوز هم نتوانسته به سقف تاریخی قبلی خود در قیمت 3.3دلار برسد.

بعد از ریزش، قیمت با تشکیل الگو تری درایو شروع به تصفیه نموده و بالاخره با حرکت جعلی در درایو 4 و تشکیل درایو 5، حرکت صعودی ارز دیجیتال ریپل با گول زدن بسیاری از افراد در جهت ریزش بیشتر شروع شد و از همان نقطه بالغ بر 1600درصد رشد کرد و امسال درست بعد از شروع ریزش بیت کوین 64 هزار دلاری، ارز دیجیتال ریپل هم همگام با بیت کوین شروع به ریزش نمود و از سقف 1.9دلاری سال 2021 تا به امروز 65درصد از ارزش خود را از دست داده است.

مناطق حمایتی در تایم فریم هفتگی برای ارز دیجیتال ریپل با مستطیل سبز رنگ نمایش داده شده است، همچنین خط پایینی کانال ماژور نیز می‌تواند باعث پایان این ریزش گردد. باتوجه به نفوذ ارز دیجیتال ریپل در منقطه حمایتی 0.6دلار میتوانیم انتظار رسیدن قیمت ریپل در بلندمدت به خط ماژور کانال یا 0.32دلار را داشته باشیم.

مرور نمودار تحلیل ریپل (6تیر)

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

درتحلیل 6 تیرماه ارز دیجیتال ریپل به وضوح گفته شد در صورتی که ریپل نتواند در مستطیل قرمزرنگ نفوذ کند، با توجه به شکست خط روند صعودی، روند حرکتی این ارز دیجیتال در میان مدت و بلند مدت نزولی خواهد بود.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

نمودار تحلیل تکنیکال ریپل (روزانه)

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

با توجه به اینکه در سطح گفته شده نفوذ صورت گرفته باید تحلیل را بروز کنیم. همچنان روند قیمت نزولی خواهد بود اما در کوتاه مدت ارز دیجیتال ریپل می‌تواند قیمت 0.77دلار و درصورت نفوذ در 0.77دلار، قیمت 1.2دلار را ببیند و پس از آن می‌تواند یک رالی نزولی دیگر تا رسیدن به قیمت 0.46دلار را داشته باشد و درصورتی که این حمایت استاتیک با خط کانال ماژور هم‌راستا باشد، می‌توان امید بیشتری به این ناحیه حمایتی جهت اتمام ریزش داشت. در غیر این صورت باید منتظر بود و عکس‌العمل ارز دیجیتال ریپل را روی دیگر ناحیه های حمایتی مشخص شده در شکل سنجید.

نمودار تحلیل تکنیکال ریپل (4 ساعته)

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP) | 13 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم چهارساعته می‌توان یک روند حرکتی کوتاه مدت برای ارز دیجیتال ریپل مشخص کرد؛ همچنین می‌توان برای آن یک کانال صعودی کوتاه مدت در نظرگرفت که تعداد برخوردهای قابل قبولی دارد، نباید فراموش کنیم کانال های کوتاه مدتی برای شکستن بوجود می‌آید و نباید بیش از حد روی آن‌ها ریسک کنیم.

طبق روند حرکتی تایم فریم روزانه، قیمت می‌تواند در ابتدا خود را به ناحیه مقاومتی 0.76دلار برساند و از آن ناحیه برای صعود یا نزول بیشتر تصمیم گیری خواهد کرد.

همچنین در صورتی که در تایم فریم روزانه، ارز دیجیتال ریپل بتواند در قیمت 1.2دلار نفوذ کند این تحلیل بی‌اعتبار خواهد شد.

نظر شما چیست؟!

به نظر شما اجرای قرارداد‌های هوشمند چه تاثیری برقیمت ارز دییجیتال ریپل خواهد داشت؟!

نظر خود را زیر همین پست برایمان کامنت کنید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • امیرحسین ر

  سلام ایا ریپل ارز جورد اطمینان است برای مدت ف الی ۵ سال

 • محمد افرا

  ریپل به راحتی از ۱.۲۵ دلار می گذره‌اما این که دوباره سقف کانال رو تاچ کنه کمی سخته

 • قاسم زاک شریف

  سلام آیا ریپل ازاین قیمت ۴۶تومن پایین ترمیاد

  • کارشناس ارزهای دیجیتال

   تحلیل های کارشناسان سیگنال رو دنبال کنید

 • قاسم زاک شریف

  سلام چطوری نوسان هارادقیق ترمشاهدکنم

  • کارشناس ارزهای دیجیتال

   از نمودار پیشرفته اپ سیگنال استفاده کنید

 • قاسم زاک شریف

  چراقیمت هاانقدریک دفه بالا پایین میشه

  • کارشناس ارزهای دیجیتال

   نوسان در تمام بازارهای مالی وجود داره

 • چگنونه می توان از سیگنال آپ استفاد کرد

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
30 مهر 1400