ذوب پس از ارایه گزارش 9 ماهه به صف فروش رسید

ذوب پس از ارایه گزارش 9 ماهه به صف فروش رسید

مطابق گزارش 9 ماهه حسابرسی نشده که امروز روانه کدال شد، این شرکت اگرچه در پایان 9 ماه، توانست به سود 360 ریالی برسد اما با بررسی سود فصل های گذشته این نماد، متوجه می شویم که در پاییز تنها توانسته 3 ریال سود بسازد. سود این شرکت به ازای هر سهم در فصل بهار 178 ریال و تابستان 179 ریال بوده است و به شکل محسوسی سودآوری آن در فصل پاییز کاهش یافته است.

اما علت کاهش چشمگیر سود این نماد در فصل پاییز چه بوده است؟

حاشیه سود ناخالص ذوب در فصل بهار و تابستان، به ترتیب 28.5 و 18.5 درصد بوده و در فصل پاییز به 8.5 درصد رسیده است که نشان از روند کاهشی حاشیه سود ناخالص نسبت به فصل های گذشته دارد.

علاوه بر کاهش حاشیه سود ناخالص، هزینه های عمومی و اداری این شرکت نیز در فصل پاییز، 1.95 برابر فصل تابستان و 1.25 برابر فصل بهار بوده که رشد فزاینده ای داشته است.

دو عامل فوق باعث شده است که سود عملیاتی شرکت به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد و کاهش زیادی را در مقایسه با فصل های گذشته داشته باشد و باعث کاهش سود خالص شرکت در فصل پاییز شود.

پس از قرار گرفتن این گزارش ضعیف بر روی کدال، این نماد که در محدوده صفر تابلو معامله می شد، با فشار فروش مواجه شد و به سرعت به صف فروش رسید و در پایان بازار نیز با صف فروش 150 میلیونی بازار را به پایان رساند.

چارت زیر نیز وضعیت تکنیکال این نماد در پایان معاملات امروز را نشان می دهد.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

مطابق چارت، این نماد خط روند صعودی قرمز رنگ را که بارها به آن واکنش مثبت نشان داده بود، به صورت کامل از دست داد و با صف فروش امروز، در زیر آن تثبیت شد. حمایت های مهم این سهم در حوالی 250 تومان و 270 تومان قرار دارند که باید ببینیم این محدوده می تواند مانع ریزش بیشتر سهم شود یا خیر.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *