پایان 4 روز پر هیجان برای دوج کوین (DOGE) | 28 فروردین 1400

پایان 4 روز پر هیجان برای دوج کوین (DOGE) | 28 فروردین 1400

دوج کوین را شاید با الان ماسک و پروژه شهرهای مسکونی آن در مریخ بشناسید. این بلاکچین فعالیت خود را در سال 2013 به عنوان یک شوخی اینترنتی آغاز نمود و حتی نام خود را از یک سگ معروف ژاپنی قرض گرفت که در آن بازه بسیار ترند شده بود.

این بلاکچین بر اساس سیستم اثبات کار، امنیت خود را تامین می­کند و زمان تشکیل هر بلاک در آن یک دقیقه می­باشد که کمک می­کند تراکنش­ها در زمان بسیار کمی انجام شود. دوج کوین سقفی برای تعداد کوین­های خود ندارد و ماینرها پیوسته به میزان دوج کوین موجود در بازار می­افزایند. تاکنون حدود 129 میلیارد واحد دوج ماین شده و در چرخه بازار موجود می­باشد که با ارزشی در حدود چهل میلیارد دلار در رده هفتم بازار قرار دارد.

دوج کوین در طول سال های اخیر همیشه یک روند ثابت را طی کرده به این صورت که در یک بازه طولانی در یک محدوده رنج به سر برده و سپس به صورت هیجانی، یک رشد بی سابقه را دنبال کرده است.

دوره های رشد هیجانی دوج کوین معمولا با توییت افراد مشهوری همچون الان ماسک درباره این ارز همزمان بوده که قابل توجه است. در آخرین رشد هیجانی دوج کوین هشتک DOGETOTHEMOON در شبکه­های اجتماعی ترند شده بود.

و هر از چند گاهی الان ماسک با وعده استفاده از دوج درمریخ به عنوان ارز رسمی به آن دامن زده است.

نمودار قیمت دوج از سال 2014 در تایم فریم هفتگی آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال دوج کوین (هفتگی)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین (هفتگی)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

دوج کوین در یک هفته گذشته با حدود %400 رشد به محدوده قیمت 43 سنت رسید اما نتوانست در آن محدوده تثبیت شود و دوباره تا محدوده 22 سنت افت نمود.

نمودار قیمت دوج در تایم فریم روزانه آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال دوج کوین (روزانه)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین (روزانه)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان طور که مشاهده می­شود دوج کوین پس از خروج کانال قیمتی پیشین خود شروع به اصلاح نمود و این فاز اصلاحی در یک بازار رنج به شکل یک الگوی مثلث خود را نشان داده است. دوج پس از خروج از ضلع بالایی مثلث آن را تایید کرده و به سمت اهداف آن حرکت نمود. قیمت در محدوده هدف دوم مثلث از شتاب حرکت خود کاسته است و به نظر نمی­رسد توانایی رسیدن به هدف سوم مثلث را در محدوده قیمتی 50 سنت و سقف کانال، داشته باشد.

بهترین حد ضرر و نقطه خروج از دوج کوین را می توان در تایم فریم 4 ساعته دریافت نمود.

نمودار تحلیل تکنیکال دوج کوین (چهارساعته)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین (چهارساعته)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI، موج اصلاحی در تایم فریم های بالاتر شروع خواهد شد و با توجه به رشد شارپی که در قیمت رخ داده باید انتظار یک اصلاح زمانی طولانی مدت به شکل یک بازار رنج را داشت.

اما در صورتی حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI می توان انتظار داشت قیمت با تداوم صعود خود به هدف سوم الگوی مثلث در محدوده 50 سنت دست یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • علی انتصاری

    سلام شب بخیر من دوج راتوقیمت 10000تومان خریدم الان توی ضررهستم لطفابرای جبران ضررم راهنمایی بفرمائیدچکارکنم.باتشکرازالطاف شما

    • تو هر خریدی برای خودت حد ضرر بزار. اگر از اون حد پایین اومد سریع ردش کن و بیا بیرون

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
17 اردیبهشت 1400