آیا شاخص دلار فرو خواهد ریخت؟

آیا شاخص دلار فرو خواهد ریخت؟

چقدر ریزش سنگین شاخص دلار (US Dollar Index) محتمل است؟

در این مطلب قصد داریم به این نکته بپردازیم که آیا شاخص دلار در آخرین پله های صعود خود قرار دارد؟

شاخص دلار در روزهای گذشته تحت تاثیر جنگ به عنوان دارایی امن مورد توجه تمام سرمایه گذاران بوده از طرفی داده های اقتصادی مثبت و حال مساعد اقتصاد این کشور تخمین ها برای چندین بار افزایش نرخ بهره در سال جاری 2022 فراهم کرده است. به نظر میرسد اخبار افزایش نرخ بهره به اندازه کافی در بازار قیمت گذاری شده و عملا اخبار پیش خور شده است. در تاریخ 16 مارس ماه جاری جلسه تعیین نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا برگزار خواهد شد و در صورت افزایش 25 صدم درصدی نرخ بهره طبق انتظارات شاهد افت ارزش دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار (US Dollar Index)

در نمودار زیر قیمت شاخص دلار به سطوح مقاومتی مهمی همچون 100.35 و 101.95 در حال نزدیک شدن است که این هشدار را میدهد که احتمال برگشت روند زیاد است. در میان مدت هم قیمت در حال نزدیک شدن به سقف کانال خود میباشد و احتمال ریزش قیمت ها را بیشتر مینماید. در سناریوی صعودی با احتمال بسیار کمتر در صورت صعود قیمت و تثبیت بالای سقف کانال و سطح مقاومتی 101.95 واحدی انتظار صعود به سطوح مقاومتی بالاتر برآورده میشود.

نمودار
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

برای مشاهده ی تحلیل های بیشتر به آدرس کانال تلگرامی سیگنال به آدرس زیر مراجعه بفرمایید.

https://t.me/Signal_tahlil

نظر شما چیست؟ نظرات خود را در پایین همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *