تحلیل تکنیکال نماد دزهراوی به همراه نمودار (20 آبان ماه 1399)

تحلیل تکنیکال نماد دزهراوی به همراه نمودار (20 آبان ماه 1399)

شرکت داروسازی زهراوی با ارزش بازار حدود 25.8 هزار میلیارد ریال با نماد دزهراوی در بازار دوم بورس قابل معامله است. با مطالعه آخرین گزارش های مالی سالانه شرکت می بینیم که افزایش سود عملیانی سال 1398 به اندازه 55 درصد باعث شده شرکت بعد از دو سال سود خالص مثبت به مبلغ حدود 101 میلیارد ریال گزارش کند. باید اشاره کرد با وجود اینکه شرکت هر سال سود عملیاتی مطلوبی محقق می کرده،  اما به دلیل هزینه های مالی زیاد (بازپرداخت وام) سود خالص منفی داشته است. بنابر این مثبت شدن سود خالص می تواند نقطه عطفی برای شرکت باشد. گزارش 6 ماهه نخست امسال نیز افزایش %74 درصدی سود عملیاتی را نسبت به دوره مشابه پارسال نشان می دهد و چشم انداز مثبتی که از گزارش های مالی شرکت به دست می آید می تواند نوید بخش تداوم روند سود سازی شرکت باشد.

نمودار قیمت در تایم روزانه نشان می دهد قیمت پس از کاهشی چشمگیر به اندازه %70 که از مرداد ماه شروع شده و باعث خروج قیمت از کانال میان مدت آن گردید، با واکنش مثبت به حمایت روانی 10000 ریال و حمایت تاریخی 8900 ریال، اکنون تمایل به بازگشت دارد.

وقوع واگرایی مثبت بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای MACD و RSI اولین نشانه از تمایل نمودار قیمت به تغییر روند است. با توجه افزایش محسوس حجم معاملات باید انتظار داشت قیمت با نوسان در محدوده بین 8900 تا 12000 ریال، یک الگوی بازگشتی تشکیل داده و یک روند صعودی را آغاز کند.

تا قیل از تشکیل الگوی بازگشتی نمی توان به قطعیت درباره پایان روند نزولی صحبت کرد اما شکست خط مقاومت RSI می تواند به عنوان اولین نشانه برای این امر باشد. بدیهی است در صورت از دست رفتن حمایت 8900 ریال واگرایی های فوق از دست می روند و قیمت به روند نزولی خود تا حمایت بعدی در 6600 ریال ادامه خواهد داد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
14 مرداد 1400