تحلیل تکنیکال خرینگ به همراه نمودار (2 آذر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال خرینگ به همراه نمودار (2 آذر ماه 1399)

شرکت رینگ سازی مشهد به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی رینگ خودرو در کشور در مشهد فعالیت دارد و در بازار دوم بورس با نماد خرینگ معامله می شود. این شرکت در سال مالی 1397 مبلغ 91.29 میلیارد ریال سود عملیاتی محقق کرده که نسبت به سال قبل 71 درصد رشد داشته است. صورت های مالی نشان می دهد در سال مالی 1398 مبلغ 63 میلیارد ریال سود عملیاتی محقق شده که نسبت به دوره قبل با کاهش همراه بوده است. طبق براورد انجام شده این کاهش سود به دلیل افزایش در هزینه های فروش و اداری اعلام شده که به نظر می رسد صرف طراحی و تولید محصولات جدید این شرکت شده باشد که قرار است به زودی عرضه شوند. گزارش حسابرسی شده 6 ماهه نخست سال 1399 نشان می دهد سود عملیاتی شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل با %982 درصد رشد قابل ملاحظه به مبلغ 245.9 میلیارد ریال رسیده است که این می تواند نوید بخش گزارش سالانه پر سودی برای سهامداران شرکت باشد.

در تایم هفتگی نمودار خرینگ را می توان در یک کانال فرضی در نظر گرفت:

قیمت در یک روند صعودی پر قدرت که در آن شیب خط روند در حال افزایش است از کف کانال به سقف کانال رسیده است. پس از اصلاحی نسبتا شدید تا محدوده  خط %75 کانال موج صعودی بعدی شروع شده است. اکنون قیمت در محدوده سقف قبلی خود می باشد و وضعیت اندیکاتور MACD نشان می دهد نمودار تمایل دارد با ادامه روند صعودی خود از قله قبلی عبور کند.

نمودار قیمت خرینگ در تایم روزانه در زیر آمده است:

عدم وجود واگرایی در اندیکاتورهای MACD و RSI نشان دهنده تمایل به حفظ روند صعودی است. RSI عدد 83.76 را نشان می دهد که نشان دهنده وجود هیجان خرید در سهم است. در صورت تثبیت قیمت در بالای 54000 ریال می توان اطمینان داشت روند صعودی در تایم هفتگی حفظ خواهد شد و سهم اهداف بلند مدت خود را دنبال خواهد کرد.

در غیر این صورت انتظار داریم قیمت مدتی را در این محدوده رنج بزند تا پتانسل لازم را برای رشد مجدد جمع کند.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400