تحلیل تکنیکال ثمسکن

تحلیل تکنیکال ثمسکن

یکی از پتانسیل های پیش روی شرکتهای انبوه سازی و سرمایه گذاری مسکن، برنامه های دولت جدید جهت عملی ساختن وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال می باشد، که ممکن است توجه سهامداران و سرمایه گذارن را در آینده به سمت این گروه جلب نماید.

در ادامه به تحلیل تکنیکال یکی از شرکت های فعال در این حوزه می پردازیم.

شرکت سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن)

بررسی تایم هفته ای(نمودار بدون تعدیل) :

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در ادامه افت قیمتی 75 درصدی این نماد از سقف قبلی خود، قیمت در حال حاضر به محدوده حمایتی مهم و سرنوشت سازی رسیده است.

برای ادامه بررسی به تایم فریم روزانه خواهیم رفت تا از نمایی نزدیک تر به آنالیز داده ها بپردازیم.

بررسی تایم روزانه:

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نمای روزانه روند قیمتی را در داخل یک کانال نزولی می توان دید، که در آن قیمت بر روی خط میانی کانال در حال حرکت است و چند باری هم با برخورد به این حمایت واکنش هایی را از سمت خریداران شاهد بودیم، این در حالی است که قیمت هم زمان در حال رسیدن به حمایت های استاتیک تایم بالاتر (هفته ای) و نسبت های فیبوناچی آن می باشد و ناحیه ای از هم پوشانی چند حمایت در پیش دارد، از طرفی تضعیف روند نزولی و ایجاد واگرایی مثبت در اسیلاتور RSI  را نیز شاهد هستیم، اما با این حال چیزی که سهامداران این نماد را نگران ساخته ایجاد کف هایی پایین تر از کف های قبلی است به صورتی که روند را کماکان نزولی می بینند و داده ای معتبر مبنی بر چرخش و ایجاد روند به سمت روند صعودی هنوز مشاهده نشده و صرفا علائمی مبنی بر خستگی روند نزولی مشاهده می گردد.

در عین حال حمایت مهم پیش رو را میتوان در محدوده قیمتی 290 الی 320 تومان یافت و در صورت حفظ این محدوده می توان شاهد ایجاد تقاضا و حرکت قیمت به سمت سقف کانال و در صورت گذر از آن  حرکت به سمت محدوده قیمتی 580 الی 600 تومانی بود.

چنانچه محدوده حمایتی 290 الی 320 تومانی از دست برود، احتمالا باید شاهد افت قیمت به سمت محدوده حمایتی بعدی در حوالی قیمت 210 تومان باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *