تحلیل تکنیکال شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی (15 دی ماه 1398)

تحلیل تکنیکال شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی (15 دی ماه 1398)

شرکت توسعه معادن روی ایران (سهامی عام) در سال 1377 به عنوان یک شرکت خصوصی فعالیت خود را آغاز کرد و در آبان ماه سال 1379 در بورس اوراق بهادار تهران در گروه “کانه فلزی” با نماد “کروی” درج شده و سهام آن در فروردین سال بعد برای اولین بار در بازار بورس مورد معامله قرار گرفت.

عمده فعالیت این شرکت سرمایه گذاری در شرکت های صنعتی و معدنی، مجری فعالیت های اکتشافی و استخراجی در معادن مختلف از جمله سرب و روی است.

در سال های گذشته تولیدات شرکت بیشتر در بازار های منطقه ای عرضه می شد اما در سه سال اخیر تولیدات این شرکت به بیش از 14 کشور آسیایی، آفریقایی، اروپایی و استرالیا صادر شده است.

این شرکت در بازار معاملاتی امروز تا به این لحظه، بیش از 3 میلیون برگ سهم به ارزش 25 میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته است. قیمت پایانی ثبت شده روی تابلو معاملاتی این نماد نیز عدد 8336 ریال را نشان می دهد.

بالا رفتن ریسک سیستماتیک به وجود آمده که باعث افت قیمت اکثر نمادها در بازار سرمایه گردید که این نماد نیز از این قاعده مستثنی نبود و کاهش 9 درصدی قیمت را تجربه کرد.

بررسی تکنیکالی این سهم نشان می دهد که سهم بعد از پایان موج 3 صعودی خود وارد موج اصلاحی در قالب موج 4 شده است که بعد از پایان اصلاح و شکست مقاومت 880 تومان، می تواند تا حوالی 1000 تومان در گام اول و سپس 1180 تومان در پیشروی قیمتی داشته باشد. شرط فعال شدن هر هدف تثبیت روی مقاومت های قبلی است.

تحلیل تکنیکال شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی (15 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورت ادامه دار بودن روند نزولی سهم، انتظار حمایت خریدارن در محدوده 800 تومان (حمایت خط روند صعودی)، 775 تومان، 740 تومان و درنهایت 700 تومان را داریم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • با سلام و ارادت، بنده حدوداً در سال ۷۷ سهام شرکت سرب و روی با نمد”” کروی”” را خریدم ، الآن چکار کنم که به پورتفوی خودم بیاد

    • سلام دوست عزیز.. برای این مورد به سجام مراجعه کنید و مراتب رو از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی دنبال نمایید

  • سلام‌خدمت گروه زحمتکش سیگنال.
    با اخبار خوب نماد کروی ممنون میشم تحلیل جدید این نماد رو روی سیگنال بارگذاری کنید..دوستتون دارم…

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه