تحلیل تکنیکال تزوس (XTZ) | 26 آذر 1399

تحلیل تکنیکال تزوس (XTZ) | 26 آذر 1399

بلاکچین تزوس پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند می باشد که در نگاه اول می توان گفت شباهت زیادی با اتریوم دارد. اما تزوس یک ویژگی منحصربه فرد دارد که آن را از دیگر بلاکچین ها همچون بیتکوین و اتریوم متمایز می سازد. در تزوس امکان ایجاد هارد فورک وجود ندارد، به این معنی که شبکه هیچ گاه متحمل انشعاب نخواهد شد. در مقابل آن تمام تغییرات و به روز رسانی ها توسط صاحبان ارز داخلی این شبکه به رای گذاشته می شود و در صورت موافقت اکثریت، به اجرا در می آید. ایده اولیه این بلاکچین ابتدا درسال 2014 مطرح و منتشر شد اما پلتفرم تزوس، چهار سال بعد در 2018 در دسترس قرار گرفت.

امنیت تزوس بر اساس سیستم اثبات سهام تضمین می شود. ارز داخلی این بلاکچین XTZ نام دارد که در مجموع حدود 753 میلیون واحد از آن موجود است.

نمودار قیمت XTZ در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نمودار قیمت در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد که واکنش قیمت به خطوط داخلی کانال را می توان دلیلی بر اعتبار آن دانست. تزوس مدتی را در کف کانال رنج بوده و اکنون آماده خروج از آن و حرکت به سمت سقف کانال می باشد. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI می تواند نشانه ای از تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت باشد. بنابراین باید انتظار داشت قیمت حمایت کف کانال را از دست ندهد و به سمت اهداف خود در سقف کانال حرکت نماید.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم 4 ساعته نیز بررسی می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

وقوع واگرایی مثبت بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی نشانه تمایل به شروع یک روند صعودی است. اندیکاتور RSI مقاومت مهمی را رو به بالا شکسته است. بنابراین باید انتظار داشت قیمت یک روند صعودی را در این تایم فریم شروع کند، که در نتیجه آن آغاز موج صعودی در تایم روزانه و حرکت به سمت سقف کانال خواهد بود. در نمودار قیمت، خط روند نزولی کوتاه مدت رو به بالا شکسته شده است بنابراین می توان به اهداف بلند مدت تزوس امیدوار بود، تایید نهایی پس از تثبیت قیمت بالای 2.3 دلار خواهد بود.

 بهترین حدضرر را می توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه در نظر گرفت. در صورت از دست رفتن آن باید انتظار داشت قیمت باز هم در محدوده بازار رنج خود در کف کانال بماند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400