تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400

بیت کوین در طی هفته های اخیر و پس از تشکیل یک سقف تاریخی در محدوده 65000 دلار، شروع به اصلاح نموده است. شروع کننده این اصلاح را می­توان عواملی چون نگرانی از مصرف بالای انرژی توسط ماینر­ها دانست که با توییت ایلان ماسک مطرح شد و نتیجه آن حذف بیت کوین توسط تسلا به عنوان روشی برای پرداخت، بود. عامل دیگر را می­توان  اعمال محدودیت­هایی برای استخراج در چین و همچنین محدود شدن معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال برای شهروندان چینی دانست و در نهایت تصمیم بانک های چینی برای بلاک کردن حساب هایی که تراکنش هایی به مقصد صرافی ها و یا معامله ارزهای دیجیتال انجام میشوند.

در طی این افت قیمتی بیت کوین بیش از 50% نسبت به سقف تاریخی خود کاهش قیمت داشته است، اما بسیاری از آلتکوین­ها ریزش­هایی عمیق تر را تجربه کردند. در نتیجه این ریزش­ها ارزش بازار ارزهای دیجیتال از محدوده 2500 میلیارد دلار تا حدود 1200 میلیارد دلار، کاهش پیدا کرد و امروز در محدوده 1320 میلیارد دلار قرار دارد.

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ادامه آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال ارزش بازار ارزهای دیجیتال (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در ادامه وضعیت نمودار قیمت بیت کوین از نظر تکنیکالی مورد بررسی قرار می­گیرد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (هفتگی)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم هفتگی بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد که می­توان حرکت آن را در یک کانال در نظر گرفت. بیت کوین در طی آخرین موج صعودی خود توانست با حرکت از کف کانال تا محدوده خط میانی آن پیشروی کند. اما با ناکامی در رسیدن به آن، پس از تشکیل یک سقف تاریخی در محدوده 64000 دلار، شروع به اصلاح نمود. این موج اصلاحی با رسیدن به محدوده 38.2% فیبوناچی اندکی از شتاب خود کاسته است. اما می­توان اصلاح تا 61.8% فیبوناچی را نیز محتمل دانست که در محدوده قیمت 20000 دلار خواهد بود. برای بررسی اینکه آبا این اصلاح از محدوده 38.2% فراتر خواهد رفت یا خیر باید سیگنال بازگشتی را از تایم های پایین دست نمودار دریافت کرد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان گونه که در تحلیل­های قبل اشاره کردیم، در تایم روزانه قیمت پس از تشکیل یک الگوی کنج، خط روند صعودی کوتاه مدت خود را شکست و در یک روند نزولی قرار گرفت. قیمت اکنون در محدوده هدف کلاسیک این الگو قرار دارد. تشکیل الگوی کنج، همزمان با شکل گیری واگرایی­های منفی در اندیکاتورهای مکدی و RSI بوده است. این خطوط واگرایی منفی، از دست نرفته­اند و خط واگرایی منفی توانسته هر بار به عنوان یک مقاومت مستحکم جلو افزایش قیمت را بگیرد.

تا زمانی که این واگرایی ها از دست نرقته نمی­توان انتظار بازگشت قیمت از این محدوده را داشت و حمایت 35000 دلار نخواهد توانست جلوی ریزش قیمت را بگیرد و محدوده های 24000 و 20000 دلار را باید به عنوان محدوده­های حمایتی در نظر گرفت.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم 4 ساعته آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (4 ساعته)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نوسان قیمت در محدوده 35000 دلار را می­توان در تایم 4 ساعته به شکل یک محدوده رنج مشاهده نمود. بنابراین دو سناریو برای قیمت در پیش رو خواهد بود.

در صورتی که بیت کوین حمایت 30000 دلار را از دست بدهد و در زیر آن تثبیت شود می­توان انتظار ادامه روند نزولی را تا محدوده 20000 دلار داشت که در محدوده کف کانال بلند مدتی قیمت و متناظر با اصلاح 61.8% فیبوناچی در تایم هفتگی خواهد بود. در صورت از دست رفتن خط حمایت در اندیکاتور RSI، این سناریو دور از ذهن نخواهد بود.

در صورتی که بیت کوین بتواند حمایت 30000 دلار را حفظ کند و با خروج از ناحیه تراکمی در بالای 40000 دلار تثبیت شود، می­توان انتظار حرکت دوباره به سمت قله تاریخی قیمت را داشت که برای تحقق این سناریو، RSI باید واگرایی مثبت تشکیل شده در این تایم فریم را حفظ نماید و در تایم روزانه نیز واگرایی منفی در اندیکاتور RSI شکسته شود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • مهران مرادی

  میره بالاتر

 • حمید حسین زاده

  امیدوارم همه پر سود باشند یه روز این فنر جمع شده باز خواهد شد وهمه افسوس خواهند خورد بنابراین صبر پیشه کنید صبر موعود نزدیک هس 💗💗💗

 • پارسا سلیمانی

  تشکر از تحلیل عالی تیم شما

 • کاظم ستاری

  بیت کوین به ۲۰ هزار دلار میرسه

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
13 مرداد 1400