تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 23 آذر 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 23 آذر 1400

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی آورده شده است.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

همان گونه که مشاهده می شود بیت کوین در تایم هفتگی در فاز اصلاحی قرار دارد. با توجه به عبور موج اصلاحی از محدوده 38.2% فیبوناچی، هدف قیمت را می توان رسیدن به ناحیه های 61.8% در محدوده قیمت 42000 و 78.6% در محدوده 35000 دلار، در نظر گرفت. اما با توجه به اینکه اصلاح تا محدوده 78.6% فیبوناچی متناظر با رسیدن قیمت به کف کانال بلند مدتی می باشد، رسیدن به این فاز محتمل تر به نظر می رسد.

برای تحلیل دقیقتر موج اصلاحی، تایم فریم روزانه نمودار را بررسی میکنیم.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه آورده شده است.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در تایم فریم روزانه بیت کوین خط روند صعودی کوتاه مدت (خط قرمز) و بلند مدت (خط سبز رنگ) خود را از دست داده است و در حال حاضر در مهمترین حمایت پیش روی قیمت، ناحیه استاتیک 42000 دلار می باشد. در شرایت فعلی، اصلاح تا محدوده 42000 دلار محتمل به نظر می رسد. اما با توجه به ناکامی بیت کوین در عبور از خط داخلی 25% کانال باند مدت و بازگشت قیمت از آن ناحیه، اصلاح تا کف کانال قیمتی نیز دور از ذهن نیست.

با نگاهی نزدیکتر به نمودار قیمت می توان فاز اصلاحی را به شکل یک روند نزولی مشاهده کرد.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

قیمت خط روند صعودی بلند مدت خود را از دست داده و با پولبک به آن در زیر این محدوده تثبیت شده است. تا زمانی که بیت کوین نتواند خط روند نزولی کوتاه مدت خود را بشکند تحلیل فوق برقرار خواهد بود و می توان انتظار ریزش قیمت را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران