تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 7 دی 1399

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 7 دی 1399

بیت کوین در دو هفته اخیر رکوردهای تاریخی خود را جابجا نمود. پس از عبور از مقاومت روانی 20000 دلار به نظر می رسد سرمایه گزاران زیادی به این بازار علاقه مند شده اند و این باعث جهش قیمت بیت کوین در این روزها شده است. نمودار قیمت بیت کوین در تایم هفتگی را در ادامه مشاهده می کنید.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان گونه که قبلا اشاره کردیم در تایم فریم هفتگی بیت کوین در یک کانال صعودی قرار دارد که با عبور از خط میانی آن به سمت سقف کانال حرکت می کند. سقف کانال اهداف بلند پروازانه ای را برای بیت کوین نمایش می دهد که از دیدگاه بنیادی با توجه به اینکه بیت کوین امروز حدود 72 درصد بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد، عبور از این محدوده نیازمند ورود سرمایه های جدید به بازار است.

بسیاری از تحلیل تکنیکال گران انتظار داشتند بیت کوین پس از رسیدن به قیمت 21000 شروع به اصلاح و پولبک به خط میانی کانال کند اما خریداران نظر دیگری داشتند. خط مقاومت تاریخی در اندیکاتور RSI شکسته شده است و و با توجه به اینکه RSI در محدوده هیجان خرید قرار دارد انتظار رشدی ناگهانی در قیمت دور از ذهن نیست. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه این خواهد بود که قیمت فعلا قصد توقف روند صعودی خود را ندارد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه هم می توان بیت کوین را در یک کانال میان مدت در نظر گرفت. قیمت پس از بازگشت از خط میانی کانال و عبور از مرز 20000 دلار، چند روزی را در محدوده سقف کانال نوسان کرد و آن را نیز پشت سر گذاشت. با رسیدن قیمت به سقف کانال هیستوگرام مکدی ارتفاع خود را کم نمود و اندیکاتور RSI در حال تشکیل یک واگرایی بود اما افزایش دوباره هیستوگرام موجب از دست رفتن آن واگرایی شد که در نتیجه آن قیمت از مرز 27000 دلار نیز عبور کرد.

در تایم روزانه نیز بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI همگرایی وجود دارد که نشانه تمایل به حفظ روند صعودی می باشد.

با توجه به شکست کانال میان مدت اهداف اولیه قیمت را می توان در یک کانال موازی با کانال شکسته شده در نظر گرفت.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

با در نظر گرفتن خط حمایت در RSI به عنوان اولین حد ضرر می توان خطوط داخلی کانال جدید قیمت را به عنوان اهداف قیمتی آن در نظر گرفت. هرچند از نظر تکنیکالی بیت کوین باید یک پولبک به خط 20000 در کوتاه مدت داشته باشد اما نهنگ هایی که در محدوده 19 تا 21 هزار وارد این بازار شده اند فعلا تمایلی به عقب نشینی ندارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400