تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (29 خرداد ماه 1399)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (29 خرداد ماه 1399)

استفان روچ، رئیس سابق بخش آسیایی بانک مورگان استنلی، ابراز نگرانی کرد که چشم‌انداز پرچالش اقتصاد جهان در کنار کسری بودجه عظیم دولت آمریکا باعث سقوط دلار خواهد شد. وی در در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت:‌

اقتصاد آمریکا برای مدتی طولانی با یک عدم توازن کلان درگیر است؛ سطح بسیار پایین پس‌انداز داخلی و کسری بودجه جاری !

او همچنین پیش‌بینی کرد:

دلار با یک سقوط بسیار بسیار شدید روبرو خواهد شد و ارزش دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۳۵ درصد سقوط می‌کند.

بیش از 60 درصد بیت‌کوین‌های موجود در طول یک سال گذشته انتقال نیافته‌اند. به گفته تحلیلگران، یکی از دلایل افت قیمت بیت‌کوین تا 8800 دلار در روزهای اخیر، فشار فروش ناشی از نهنگ‌های بازار بوده است. اگرچه ورود بیت کوین به صرافی‌ها مجددا در حال افزایش است. ۱۵۵۹۷ بیت کوین از تاریخ ۱۵ ژوئن وارد صرافی ها شده است.  

تحلیلگران جی پی مورگان، بزرگترین بانک امریکا، در گزارشی در مورد بیت‌کوین، دیدگاه مثبتی نسبت به این ارز دیجیتال ارائه دادند. بازگشت قیمت پس از ریزش شدید ماه مارس که در پی بحران کرونا اتفاق افتاد، عاملی برای این موضوع بود. سه سال قبل، مدیر ارشد جی پی مورگان اعلام کرده بود که اگر کارمندان این شرکت را در حال مبادله ارزهای دیجیتال ببیند، آنها را اخراج خواهد کرد چرا که این کار هم مخالف قوانین این شرکت است و هم نابخردانه است.

به گزارش شرکت Oulier Ventures ، فعالیت توسعه دهندگان 12 پروژه ارز دیجیتال و بلاکچین برتر به طور میانگین 20 درصد کاهش یافته است.

نوریل روبینی، از منتقدین ارزهای دیجیتال معتقد است امنیت در این بازار وجود ندارد. به گفته وی، در صورتی که کارت اعتباری شخصی دزدیده شود، به سادگی می‌توان از طریق مراجع قضایی، دارایی سرقت شده را بازگرداند اما در مورد ارزهای دیجیتال چنین امکانی وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (29 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت بیت‌کوین در روز یازدهم ژوئن، همزمان با ریزش بازار سهام امریکا، 9 درصد افت قیمت را تجربه کرد و محدوده حمایتی 9500 دلار و  حمایت مووینگ نمایی 20 روزه را از دست داد. در ادامه ریزش اما در برخورد با EMA-60، با حمایت خریداران مواجه شد و در حال حاضر در محدوده 9500 دلار که اکنون به مقاومت تبدیل شده، قرار گرفته است. rsi در محدوده 50 واحد فلت شده است که این موضوع تعادل قدرت بین خریدار و فروشنده را نشان می‌دهد. در صورت عبور از 9500 دلار، مقاومت مهم پیش روی قیمت 10500 دلار خواهد بود که بیت کوین در طول نه ماه گذشته در عبور از آن ناکام مانده است.

از طرف دیگر در صورتی که قیمت نتواند در کوتاه مدت از سد 9500 دلار عبور کند، انتظار ریزش آن تا 8500 و 8000 دلار را داریم.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400