تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (29 تیر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (29 تیر ماه 1399)

پس از هاوینگ، هش ریت شبکه بیت کوین بیشترین مقدار تاریخی خود (All Time High) را شکسته است. دن هلد (Dan Held) مدیر بازرگانی صرافی کراکن در این مورد نوشت: “هش ریت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافته است. هاوینگ بیت کوین ۶۳ روز قبل بود. ترس و شک در میان ماینرها از بین رفته است.”

گسترش ارزهای دیجیتال باعث توجه قانونگذاران به این حوزه شده است. به طوری که مقامات گروه G-20 در تاریخ ۱۱ ژوئیه اعلام کردند که زمینه‌های قانونی برای پذیرش پرداخت‌های دیجیتال را ایجاد خواهند کرد. از طرف دیگر پل گریوال (Paul Grewal)، قاضی سابق دادگستری ایالات‌متحده در کالیفرنیا و معاون مشاور عمومی فیس بوک، در حال پیوستن به گروه حقوقی صرافی رمز ارزی Coinbase است.  اضافه شدن گرایوال به هموار کردن راه برای مرحله بعدی آگاهی و پذیرش رمزارزها کمک خواهد کرد.

صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل در ماه گذشته برخی از سهام خود بر روی ارزهای دیجیتال ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین را به سمت بیت کوین و اتریوم سوق داده است.

شرکت فیدلتی نیز 10 درصد از سهام شرکت استخراج کانادایی HUT8 را که دو هفته قبل در بورس کانادا عرضه شد را خریداری کرده است. HUT8 از سال 2014 در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارد.

در مجموع این عوامل می‌توانند سیگنالی برای رشد قیمت باشند. 

اما دید همه تحلیلگران نسبت به آینده قیمت بیتکوین خوش بینانه نیست؛ پیتر شف، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Euro Pacific Capital که به دلیل پیش‌بینی بحران مالی دنیا در سال 2008 شهرت زیادی در میان تحلیلگران اقتصادی دارد، معتقد است بیت کوین نمی تواند کف 3200 دلاری سال 2018 خود را حفظ کند. وی که از منتقدین سرسخت ارزهای دیجیتال و از طرفداران سرمایه‌گذاری بر روی طلاست، اطمینان دارد که بازار ارزهای دیجیتال دیر یا زود با ریزشی شدید مواجه خواهد شد.

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال در توییتر با نام Capo of Crypto  اعتقاد دارد که بیت‌کوین در روند نزولی خود قرار دارد و اهداف پیش روی قیمت، 2000 دلار و 1000 دلار می‌باشند.

بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در میان تحلیلگران به داشتن نوسانات بالا در نمودار قیمت شهره‌اند اما پادشاه ارزهای دیجیتال در طول 10 روز گذشته دامنه نوسانی حدود 3 درصد داشته است. این تراکم، نشان دهنده وضعیت بلاتکلیف بازار است و البته می‌تواند حرکتی شارپ را در آینده به دنبال داشته باشد.

همانطور که در تحلیل قبل اشاره شد، قیمت بیت‌کوین در محدوده خط روند نزولی میان مدت خود، داخل کانال نزولی کوتاه مدت قرار گرفته است. این ارز دیجیتال که با کندلهایی بسیار ضعیف در محدوده سقف کانال نزولی قرار دارد، در صورتی که بتواند از سد مقاومت خود عبور کند، کماکان مقاومت مهم استاتیک 10500 دلار را پیش رو دارد. مقاومتی که در طول یک سال گذشته در عبور از آن ناکام بوده است. این موضوع اهمیت این محدوده مقاومتی را بیش از پیش نشان می‌دهد. در صورت عبور از این محدوده مقاومتی، انتظار اهداف 12000 دلار و 13000 دلار را خواهیم داشت.

حمایتهای پیش رو نیز محدوده‌های 8800 و 8000 دلار خواهند بود.

مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سید علی درمی موساوی

    من میخام بیشتر بدونم

    • کارشناس ارز دیجیتال

      سلام دوست عزیز به بخش آموزش سایت مراجعه کنید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
12 مرداد 1400