تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 24 اسفند 1399

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 24 اسفند 1399

در روزهای اخیر تصویب بسته حمایتی 1.9 میلیارد دلاری آمریکا و خبر ورود موسسات مالی بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال محرک مثبتی شد تا بیت کوین به سقف کانال میان مدتی خود نفوذ داشته باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیت کوین
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیت کوین در مسیر حرکتی خود به سقف کانال میان مدتی رسیده است و با وجود تشکیل سقف قیمتی جدید برای بیت کوین در طی چند ساعت گذشته در محدوده 61680 دلار، به نظر می‌رسد موج اصلاحی قیمت آغاز شده و اولین هدف را باید پولبک به مقاومت قبلی در محدوده 58000 در نظر گرفت.

اما با توجه به هم گرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی این اصلاح در تایم‌های پایین‌دست قیمت رخ خواهد داد. 

بهترین حد ضرر میان مدتی را باید حفظ خط حمایت برای اندیکاتور RSI در نظر گرفت. این خط حمایت در یک سال گذشته به عنوان یک گارد حفاظتی مستحکم در روند صعودی قیمت عمل کرده است.

مشاهده تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

برای بررسی موج اصلاحی، وضعیت بیت کوین را در تایم فریم‌های پایین‌دست نیز تحلیل می‌کنیم.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته در ادامه آورده شده است.

تایم فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال بیت کوین
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته یک واگرایی منفی بین اندیکاتور مکدی و نمودار قیمت مشاهده می‌شود که نشانه‌ای بر تضعیف روند صعودی در این تایم فریم می‌باشد.

با توجه به قرارگیری قیمت در محدوده سقف کانال میان مدت تشکیل یک بازار رنج دور از ذهن نیست. بیت کوین با ورود به محدوده 60000 دلار به سقف کانال میان مدتی خود نفوذ کرده است، اما با توجه به واگرایی در اندیکاتور RSI و اینکه این نفوذ با شکست خط واگرایی در RSI همراه نبوده است، قیمت نمی‌تواند در این محدوده تثبیت گردد.

در این تایم فریم خط حمایت در اندیکاتور RSI می‌تواند به عنوان حد ضرر کوتاه مدت عمل کند که در صورت شکست آن انتظار داریم قیمت حمایت 58000 دلار را نیز از دست دهد. با توجه به واگرایی در اندیکاتور مکدی این امر بسیار محتمل خواهد بود و در آن صورت اصلاح تا خط روند صعودی بلند مدت قیمت در محدوده 50 تا 52 هزار دلار ادامه پیدا خواهد کرد که نقطه احتمالی بازگشت قیمت و پایان اصلاح می‌باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400