بیت کوین | فرصت خرید یا پیش به سوی ریزش؟!

بیت کوین | فرصت خرید یا پیش به سوی ریزش؟!

این روزها بازار کریپتوکارنسی قرمز است، بیت کوین ( BTC ) مجددا دچار اصلاح گردیده و آلت کوین ها نیز با آن همراه هستند؛ فعالین این بازار، روزهای زیادیست که رنگ سبز به خود ندیده‌اند و کسانی که در قله ها وارد خرید شده‌اند، احتمالا تا به امروز نیمی از سرمایه خود را از دست داده‌اند.

بسیاری از کارشناسان باور دارند بیت کوین مجددا بر روی یک حمایت مهم قرار گرفته و می‌تواند تا محدوده 54 هزار دلار روندی صعودی را شروع کند، اما هم‌چنان ترس بر بازار حاکم هست، چیزی که خواسته نهنگ ها هم است.

امروز ما در سیگنال قصد داریم تا با بررسی دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) و دامیننس تتر ( USDT.D ) به تفکر نهنگ های بازار پی ببریم و جهتی که بیت کوین می‌خواهد در آینده طی کند را به درستی تشخیص دهیم؛ پس در ادامه این پست جذاب همراه ما باشید.

درواقع نهنگ ها در روزهای منفی و در زمانی که ترس شدیدی در بازار حاکم است شروع به خرید می‌کنند و زمانی که بازار در اوج امیدواری قرار می‌گیرد، دارایی خود را می‌فروشند. برای پیدا کردن ردپای نهنگ ها قطعا بررسی و تحلیل تکنیکال چارت بیت کوین کافی نخواهد بود و باید از داده‌های دیگری نیز استفاده کنیم. یکی از این داده های دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) است.

دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) چیست؟!

دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) در واقع بازدهی بیت کوین ( BTC ) نسبت به بقیه آلت کوین ها را نشان می‌دهد و از تقسیم کردن مارکت کپ بیت کوین نسبت به مارکت کپ بازار به‌ دست می‌آید؛ در واقع دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) به ما نشان می‌دهد که سرمایه های بزرگ، به کدام بخش تزریق می‌شود و نهنگ ها در واقع در حال انباشت بیت کوین هستند یا خیر.

اما دیدن دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) به تنهایی نمی‌تواند دید خوبی برای سرمایه گذاری در اختیار ما قرار دهد، برای همین موضوع در کنار آن، دامیننس تتر ( USDT.D ) را نیز بررسی می‌کنیم.

دامیننس تتر ( USD.T ) چیست؟!

دامیننس تتر ( USDT.D )  به معنی درصد غلبه تتر ( USDT ) به بازار ارزهای دیجیتال است. یعنی تتر ( USDT ) چه مقدار از سهم کل بازار کریپتو کارنسی و معاملات آن را از آن خود کرده است.

اما چطور از این ترکیب این داده‌ها به نفع خود استفاده کنیم و متوجه ردپای نهنگ ها شویم؟!

در واقع در زمانی که دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) روی حمایت خود قرار گرفته و در طرف دیگر دامیننس تتر ( USDT.D  ) نیز به مقاومت خود رسیده، یعنی بازار کریپتوکارنسی در حال تغییر جهت می‌باشد و می‌توانیم امیدوار به برگشت روزهای سبز به بازار باشیم.

در طرف مقابل نیز زمانی که دامیننس تتر ( USDT.D ) به حمایت مهمی می‌رسد و دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) نیز به مقاومت خود رسیده، می‌توانیم انتظار ریزش‌ بیشتری برای بیت کوین داشته باشیم.

اما این روزها وضعیت دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) چگونه است؟!

تحلیل تکنیکال دامیننس بیت کوین (BTC.D) در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال دامیننس بیت کوین (BTC.D) در تایم فریم هفتگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با بررسی دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) در تایم فریم هفتگی متوجه می‌شویم، به حمایت مهمی در این تایم رسیده و همین امر می‌تواند نشان دهنده ورود سرمایه های سنگین به بیت کوین باشد. تایم فریم نمودار هفتگی است و در چنین تایم فریم بزرگی‌، نمی‌توانیم انتظار واکنش سریعی از بیت کوین داشته باشیم؛ بلکه حداقل زمانی که بازار باید بر روی چنین حمایتی طی کند بین یک تا سه هفته خواهد بود و این صبر نهنگ ها برای انباشت این دارایی ارزشمند را نشان می‌دهد.

اما دامیننس تتر ( USDT.D ) چه چیزی را برای ما آشکار می‌کند؟!

تحلیل تکنیکال دامیننس تتر (USDT.D) در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال دامیننس تتر (USDT.D) در تایم فریم هفتگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با بررسی و آنالیز دامیننس تتر ( USDT.D ) در تایم فریم هفتگی، متوجه می‌شویم به نقطه مقاومتی مهمی رسیده و می‌تواند با کمی درجا زدن در همین محدوده، وارد اصلاحی سنگین گردد و دوباره خود را به حمایت کف کانال برساند؛ چنین موضوعی نشان می‌دهد، نهنگ ها  انتظار رشد در بازار کریپتوکارنسی را دارند و در حال تبدیل تتر های ( USDT ) خود به دارایی های ارزشمند مانند بیت کوین ( BTC ) هستند.

نتیجه‌گیری:

 از ترکیب دو نمودار بالا، می‌‌توانیم به یک دید سرمایه‌گذاری برسیم و می‌توانیم ردپای نهنگ ها و موسسات بزرگ را در بازار کریپتوکارنسی آشکار کنیم. در واقع در حال حاضر نهنگ ها در حال انباشت بیت کوین در بازار هستند و درست طبق گفته کارشناسان انتظار یک رشد در طی هفته‌های آینده را برای آن می‌کشند.

پرسش و پاسخ :

نظر شما چیست؟!

آیا واقعا می‌توانیم امیدوار به صعود بیت کوین ( BTC ) در طی هفته‌های آینده باشیم یا خیر؟

منتظر کامنت های شما عزیزان، زیر همین پست هستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران