تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400

بیت کوین در طی هفته های اخیر و پس از تشکیل یک سقف تاریخی در محدوده 60000 دلار، شروع به اصلاح نموده است. شروع کننده این اصلاح را می­توان عواملی چون نگرانی از مصرف بالای انرژی توسط ماینر­ها دانست که با توییت ایلان ماسک مطرح شد و نتیجه آن حذف بیت کوین توسط تسلا به عنوان روشی برای پرداخت، بود. عامل دیگر را می­توان  اعمال محدودیت­هایی برای استخراج در چین و همچنین محدود شدن معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال برای شهروندان چینی دانست.
و در نهایت تصمیم دولت­های مختلف برای دریافت مالیات از معاملات رمزارزها و همچنین نگه داری آن­ها شاید تیر خلاصی بر 22 هفته صعود بیت کوین به اندازه 450% بود.

در همین راستا خزانه داری آمریکا در حال رصد معاملات بیش از 10000 دلاری در رمزارزهاست و دولت کره جنوبی حتی پا را فراتر گذاشته و با تصویب مالیات 20% بر روی رمزارزها آن را از سال آینده اجرایی خواهد کرد.

در طی این افت قیمتی بیت کوین نزدیک به 50% نسبت به سقف تاریخی خود کاهش قیمت داشته است، اما بسیاری از آلتکوین­ها ریزش­هایی عمیق تر را تجربه کردند. در نتیجه این ریزش­ها ارزش بازار ارزهای دیجیتال از محدوده 2500 میلیارد دلار تا حدود 1200 میلیارد دلار، کاهش پیدا کرد و امروز در محدوده 1470 میلیارد دلار قرار دارد.

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ادامه آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال ارزش بازار ارزهای دیجیتال (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در ادامه وضعیت نمودار قیمت بیت کوین از نظر تکنیکالی مورد بررسی قرار می­گیرد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم هفتگی آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین (هفتگی)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد که می­توان حرکت آن را در یک کانال در نظر گرفت. بیت کوین در طی آخرین موج صعودی خود توانست با حرکت از کف کانال تا محدوده خط میانی آن پیشروی کند. اما با ناکامی در رسیدن به آن، پس از تشکیل یک سقف تاریخی در محدوده 64000 دلار، شروع به اصلاح نمود. این موج اصلاحی با رسیدن به محدوده 38.2% فیبوناچی اندکی از شتاب خود کاسته است. اما می­توان اصلاح تا 61.8% فیبوناچی را نیز محتمل دانست که در محدوده قیمت 20000 دلار خواهد بود. برای بررسی اینکه آبا این اصلاح از محدوده 38.2% فراتر خواهد رفت یا خیر باید سیگنال بازگشتی را از تایم های پایین دست نمودار دریافت کرد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم روزانه آورده شده است.

وبینار سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به همراه بررسی نقاط ورود و خروج بیش از 20 ارز برتر بازار کریپتوکارنسی

برای آگاهی از شرایط شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان گونه که در تحلیل­های قبل اشاره کردیم، در تایم روزانه قیمت پس از تشکیل یک الگوی کنج، خط روند صعودی کوتاه مدت خود را شکست و در یک روند نزولی قرار گرفت. قیمت اکنون در محدوده هدف کلاسیک این الگو قرار دارد. تشکیل الگوی کنج، همزمان با شکل گیری واگرایی­های منفی در اندیکاتورهای مکدی و RSI بوده است. این خطوط واگرایی منفی، از دست نرفته­اند و خط واگرایی منفی توانسته هر بار به عنوان یک مقاومت مستحکم جلو افزایش قیمت را بگیرد.

بنابراین نمی­توان انتظار بازگشت قیمت از این محدوده را داشت و حمایت 30000 دلار نخواهد توانست جلوی ریزش قیمت را بگیرد و محدوده های 24000 و 20000 دلار را باید به عنوان محدوده­های حمایتی در نظر گرفت.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم 4 ساعته آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین (4 ساعته)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 18 خرداد 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نوسان قیمت در محدوده 30000 دلار را می­توان در تایم 4 ساعته به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود. قیمت توانسته با شکست کف مثلث، آن را تایید کند. از آنجایی که خروج قیمت از کف مثلث با شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI همراه بوده، بنابراین ادامه روند نزولی قیمت قطعی خواهد بود و اهداف مثلث را می­توان در محدوده­های 24000 و 20000 دلار در نظر گرفت.

حمایت 24000 دلار در بیت کوین در محدوده خط روند بلند مدت قیمت و محدوده اصلاح 50% فیبوناچی در تایم هفتگی خواهد بود که متناظر با هدف دوم الگوی مثلث نیز می باشد. این محدوده می­تواند به عنوان حمایت مستحکمی در نظر گرفته شود که می­تواند باعث بازگشت قیمت شود. تا زمانی که در این محدوده قیمت واگرایی­های مثبت در اندیکاتورهای مکدی و RSI و همچنین، الگوی بازگشتی تشکیل نشده است، نمی­توان با قطعیت از 24000 دلار به عنوان کف قیمتی یاد کرد. در صورت عبور قیمت از این محدوده حمایت بعدی در قیمت 20000 دلار خواهد بود که متناظر با اصلاح 61.8% فیبوناچی در تایم هفتگی خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
23 خرداد 1400