تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (18 آبان ماه 1399)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (18 آبان ماه 1399)

کدام عامل رشد قیمت بیت‌کوین را به دنبال داشته است : ادامه روند ورود موسسات مالی با سرمایه هنگفت یا انتخابات امریکا؟

شاید پاسخ گزینه سوم باشد. در حال حاضر موسسات مالی بزرگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند و قرارگیری این موضوع در کنار جنجال های انتخابات امریکا و بسته‌های حمایتی مالی در کنار هم از عواملی هستند که عبور قیمت بیت‌کوین از مقاومت 14 هزار دلار را به همراه داشته‌اند. یکی از نتایج احتمالی پیروزی بایدن تصویب زودهنگام بسته محرک اقتصادی است. که این موضوع می‌تواند به رشد ارزش طبقات امن دارایی کمک کند.

اگرچه هفته گذشته در تاریخ سررسید قراردادهای اختیار معامله ماه اکتبر شاهد لیکوئید شدن حدود 400 میلیون دلار قرارداد اختیار بیت‌کوین بودیم، با عبور قیمت بیت‌کوین از سد 14 هزار دلار، حجم قراردادهای اختیار معامله این ارز رکورد جدیدی ثبت کرد و به 2.9 میلیارد دلار رسید. این موضوع نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای (عمدتا همان‌هایی که ماه قبل سرمایه خود را از دست داده‌اند.) نسبت به ادامه روند صعودی بیت‌کوین خوش‌بین هستند.

شرکت تتر نیز اخیرا عرضه استیبل کوین خود را افزایش داده که برخی این موضوع را عاملی برای رشد قیمت می‌دانند. شاخص ترس و طمع در محدوده طمع یا امید شدید قرار گرفته است. عمده سرمایه‌گذاران نسبت به آینده قیمت خوش‌بین هستند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (18 آبان ماه 1399)

همانطور که از تحلیل قبل انتظار داشتیم، قیمت بیت‌کوین با عبور از مقاومت 14 هزار دلار، با افزایش حجم مبادلات و رشد شدید قیمت مواجه شد. در ادامه پس از رشد قیمت تا محدوده 16 هزار دلار، شاهد تشکیل کندل دوجی بودیم و بعد از آن اصلاح قیمت تا سطح 61.8 فیبوناچی رتریسمنت حرکت صعودی اخیر (13277 دلار تا 15953 دلار) داشتیم. تا زمانی که بیت‌کوین حمایت 14 هزار دلار را از دست نداده است، خریداران نگرانی چندانی نخواهند داشت و کماکان می‌توان به ادامه روند صعودی امید داشت. اهداف پیش رو 17 هزار دلار و 20 هزار دلار خواهند بود.

از سوی دیگر در صورتی که قیمت حمایت 14 هزار دلار را از دست بدهد، افزایش فشار فروش در بازار را خواهیم داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • .امیرحسین مزدی

    اقتصاد.امنیت.سلامت.فرهنگ…

  • مهدی عمرانی

    تشکر میکنم از اپلیکیشن خوبتون، واقعا عالی هست😘😘 تیم تحلیلتون خیلی کمک میکنه

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400