تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (BCH) | 23 دی 1399

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (BCH) | 23 دی 1399

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال غیر متمرکز با قابلیت هایی همچون سرعت تراکنش بالا، کارمزد پایین، ظرفیت بالای شبکه و در عین حال حفظ حریم شخصی است. ارز دیجیتال داخلی این شبکه BCH نام دارد و هدف این بلاکچین این است که بتواند، مشابه پول های کاغذی قابلیت انجام آنی تراکنش و سهولت استفاده را داشته باشد و در عین حال به خاطر ماهیت غیرمتمرکز و عدم امکان دستکاری و اعمال سیاست از سوی دولت ها، دستخوش تورم و افت ارزش نخواهد شد و می تواند به عنوان جایگزینی برای پول های رایج مطرح شود. این ارز در واقع حاصل یک فورک در بیتکوین می باشد که در سال 2017 متولد شده است. تفاوت اصلی BCH و BTC در سرعت و کارمزد تراکنش هاست، به همین دلیل بسیاری از کارشناسان بیت کوین کش را یک وسیله پرداخت و بیت کوین را یک دارایی به حساب می آورند.

مشابه بیت کوین، حداکثر 21 میلیون واحد BCH می تواند وجود داشته باشد که اکنون حدود 18.6 میلیون واحد از آن استخراج شده و با ارزشی بیش از 9 میلیارد دلار در رده هفتم بازار قرار دارد.

نمودار قیمت BCH در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهذه نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه بیت کوین کش در یک کانال صعودی در نوسان بوده که در یک موج صعودی موفق به خروج از سقف این کانال شده است. قیمت پس از اتمام موج صعودی خود در قالب یک کندل پرقدرت نزولی به سقف شکسته شده پولبک زده است و باید دید که آیا قیمت قصد بازگشت به کانال قبلی خود را دارد یا در یک کانال جدید موازی کانال قبلی، به نوسان خواهد پرداخت.

وجود همگرایی در اندیکاتور های مکدی و RSI نشان می دهد روند صعودی قیمت ادامه دار خواهد بود. قیمت پایانی کندل های اصلاحی در بالای کانال بسته شده اند، بنابراین می توان انتظار داشت قیمت به کانال قبلی خود باز نگردد. برای بررسی بیشتر تایم پایین دست نمودار را نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهذه نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته می توان اصلاح قیمتی و پولبک به سقف شکسته شده را به طور کامل مشاهده نمود. وقوع واگرایی منفی در اندیکاتور RSI از قبل، هشداری برای اصلاح قیمت داده است. تشکیل کندل دوجی در پایان موج اصلاحی و سپس سه کندل پر قدرت صعودی می تواند نشانه ای از اتمام اصلاح باشد. با توجه به عدم وجود واگرایی در اندیکاتور مکدی می توان انتظار داشت روند صعودی قیمت حفظ شده و موج صعودی قله قبلی قیمت را بشکند.

با توجه به شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI نمی توان به قطعیت از شروع موج صعودی اطمینان داشت اما در صورت بازگشت RSI به بالای این خط حمایتی می توان به شروع آن امید داشت.

کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال
برای مشاهذه نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 1 ساعته می توان نمودار قیمت را در یک بازار رنج در حال تشکیل یک الگوی بازگشتی مشاهده نمود. می توان فرض کرد، بیت کوین کش در حال تشکیل شانه سمت راست یک الگوی سر و شانه می باشد که در صورت تحقق با شکست خط گردن تایید خواهد شد. هدف این الگو در صورت تحقق قله قبلی قیمت خواهد بود که با توجه به تداوم روند صعودی در تایم های بالادست فراتر از آن نیز خواهد رفت.

بهترین حد ضرر را می توان بازگشت قیمت به کانال قبلی خود در نظر گرفت که در صورت تحقق آن باید انتظار شروع یک روند نزولی کوتاه مدت را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400