دانلود اپلیکیشن

تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (23 فروردین ماه 1399)

تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (23 فروردین ماه 1399)

شرکت بورس انرژی ایران با هدف ساماندهی، پذیرش، نظارت و تسهیل انجام معاملات حامل های انرژی و اوراق بهادار مبتنی بر حامل های انرژی در تیر ماه سال 1391 با مجوز شورای عالی بورس و اوراق بهادار به عنوان چهارمین بورس رسمی کشور به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شد.

بورس انرژی ایران، بعنوان یک بورس کالایی، امکان انجام معاملات حامل های انرژی ( شامل نفت، گاز، برق و سایر حامل های انرژی) وجود دارد که بر اساس عرضه و تقاضا قیمت های تعادلی حامل های انرژی مشخص می شوند.

در بورس انرژی ایران معاملات در بازار فیزیکی بسته به تعداد عرضه کنندگان در یک نماد معاملاتی و شرایط عرضه به سه روش حراج حضوری، معاملات تمام الکترونیکی و عرضه یکجا صورت میپذیرد. معاملات در بازار مشتقه نیز به صورت تمام الکنرونیکی انجام می گیرد.

نماد “انرژی3” در بازار پایه زرد فرابورس زیر گروه “فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399 بیش از 1.2 میلیون برگ سهم انرژی 3 با قیمت پایانی 122,655 ریال (3%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد. بررسی تابلو معاملاتی این نماد نشان می دهد که قدرت قروشندگان به مراتب بیشتر از قدرت خریداران بوده به طوری که هر شخص حقیقی بیش از 2800 سهم سهم فروخته و از طرف دیگر حدود 870 سهم نیز توسط سهامدار حقیقی خریداری شده است.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم با اتمام اصلاح، از تراکم چند ماهه خود خارج شده است و از قیمت 6300 تومان تا 12800 تومان رشد را به ثبت رساند و با ورود به منطقه مقاومتی 11550-13750 تومان با اصلاح روبرو شد. اگر سهم بتواند با افزایش و تداوم تقاضا از این ناحیه در روزها و هفته های آتی عبور کند، امکان دستیابی به قیمت 20 هزار تومان برای سهم در دسترس است.

تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (23 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر اصلاح قیمتی سهم عمیق تر شود، حمایت های پیش روی آن بازه 10 – 11 هزار تومان خواهد بود که درصورت از دست رفتن آن، حمایت های بعدی سهم 9500 تومان و 8700 تومان خواهد بود.

شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید. تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سید ابوالفضل

  با سلام تحلیل وصنعت رو میخاستم

 • علی امانی ممان

  ممنون از اطلاعاتتون

 • رامین دادیان

  بسیار ممنونم بابت تحلیل انرژی۳

 • ناشناس

  لطفا در صورت امکان تحلیل نماد بورس و فرابوس

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
11 آذر 1399