تحلیل تکنیکال شرکت توسعه نیروگاهی جهرم (بجهرم) | 10 آبان ماه 1399

تحلیل تکنیکال شرکت توسعه نیروگاهی جهرم (بجهرم) | 10 آبان ماه 1399

شرکت توسعه نیروگاهی جهرم در تاریخ سوم مهرماه سال 1398 در بازار دوم فرابورس برای اولین بار به قیمت 1990 ریال عرضه شد. این نماد تا اواسط تیرماه سال 1399 با حدود %397 رشد به قیمت 9900 ریال رسید و پس از آن در یک روند نزولی قرار گرفت که قیمت سهم را تا حدود 3700 ریال کاهش داد.

 این شرکت در سال مالی 98 حدود 584 میلیارد ریال سود ناخالص محقق کرده که نسبت به دوره مشابه در سال 97 حدود %15 رشد داشته است. با مطالعه گزارش 6 ماه نخست سال 99 متوجه می شویم شرکت حدود 1166 میلیارد ریال سود  ناخالص محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال قبل %96 رشد داشته و با توجه به ثابت بودن هزینه های اداری شرکت، می توان انتظار رشد معنا داری را در سود عملیاتی شرکت در پایان سال مالی 99 داشت که می تواند خبر خوبی برای سهامداران شرکت باشد.

از آنجایی که پروژه افزايش توليد نيروگاه از طريق تکميل ۳ واحد بخار نيروگاه سيکل ترکيبي در اردیبهشت ماه سال 1400 به بهره برداری می رسد باید انتظار رشد بیشتری را در درامدهای عملیاتی شرکت طی سالهای آتی داشت. تمام این نکات سهم را در بلند مدت بسیار جذاب می کند. در حال حاضر ارزش بازاری بجهرم حدود 90 هزار میلیارد ریال است.

با نگاهی به نمودار قیمت سهم می بینیم که سهامداران واکنش مثبتی به باند حمایتی سهم در محدوده 3600 تا 3700 ریال داده اند که باعث بازگشت سهم از این محدوده شده است. با توجه به تشکیل واگرایی مثبت در MACD و RSI می توان به پایان روند نزولی امیدوار بود. سهم در محدوده حمایتی اشاره شده در حال کف سازی و تشکیل الگوی بازگشتی است .با توجه به رفتار سهم می توان انتظار مشاهده دو قلو کف را داشت که تایید آن با شکست خط گردن در محدوده 4800 ریال خواهد بود. از دید هارمونیک با تشکیل کندل چکش پس از یک ماروبوزو صعودی می توان به شروع موج صعودی امیدوار بود.

در صورت تایید الگوی فوق هدف اولیه محدوده مقاومتی 6400 ریال خواهد بود اما با توجه به اخبار مثبتی که از گزارشات ماهانه و فصلی شرکت به دست می آید می توان اهداف بلندپروازانه تری را از بجهرم انتظار داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سائس راد

    خیلی تحلیل کاملی بود ممنون از زحمات شما
    فقط لطفا برای سهم وخارزم و وصنعت هم تحلیل بگذارید
    ممنونم

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
14 مرداد 1400