تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB) | 5 تیر 1400

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB) | 5 تیر 1400

بایننس، یکی بزرگترین شرکت­های فعال در حوزه بلاکچین است که فعالیت­ خود را با تاسیس صرافی متمرکز بایننس شروع نمود و اکنون بزرگترین صرافی دنیا از نظر حجم معاملات است. فعالیت های بایننس شامل خدمات صرافی متمرکز و غیرمتمرکز بایننس، ارائه کیف پول تراست والت برای ذخیره دارایی­های دیجیتال و ارتباط با اپلیکیشن های غیر متمرکز و همچنین بلاکچین زنجیره بایننس است که بستری برای قراردادهای هوشمند و رقیبی جدی برای اتریوم می­باشد. صرافی بایننس به تازگی بازار NFT منحصر به فرد خود را با آثاری از صد هنرمند برگزیده، افتتاح کرده است و با توجه به توجه رو به رشد حوزه NFT ها، انتظار استقبال زیادی از آن می­رود.

بایننس کوین ارز داخلی این شبکه است که در مجموع حدود 170 میلیون واحد از آن می­تواند وجود داشته باشد و در حال حاضر 90% آن در چرخه بازار موجود است. بایننس کوین با ارزشی در حدود 41 میلیارد دلار پس از بلاکچین­های بیت کوین و اتریوم قرار دارد.

بایننس کوین در حدود یک ماه پیش سقفی تاریخی در محدوده 700 دلار تشکیل داد و پس از آن در فاز اصلاحی قرار گرفت.

نمودار قیمت بایننس کوین در تایم فریم هفتگی آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال بایننس کوین (هفتگی)

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB) | 5 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

حرکت بایننس کوین در تایم هفتگی را می­توان در یک کانال فرض کرد. قیمت پس از برخورد با خط میانی کانال شروع به اصلاح نموده است. موج اصلاحی پس از برخورد با خط 25% کانال در محدوده 38.2% فیبوناچی از شتاب حرکت خود کاسته است.  اما با تشکیل چند کندل صعودی کم قدرت دوباره به سمت این حمایت حرکت کرده است برای بررسی موج نزولی باید تایم­های پایین دست را نیز در نظر گرفت.

نمودار قیمت بایننس کوین در تایم فریم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

نمودار تحلیل تکنیکال بایننس کوین (روزانه)

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB) | 5 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در نمودار تایم روزانه مشاهده می­شود که فاز اصلاحی با واگرایی منفی در اندیکاتور RSI همراه بوده است. با توجه به اینکه قیمت حمایت داینامیک خود را در محدوده 310 دلار شکسته و به آن پولبک زده است، نمی­توان به اتمام فاز اصلاحی در این محدوده امیدوار بود. در حال حاضر حمایت پیش روی قیمت محدوده 25% کانال می­باشد، اما تا زمانی که خط واگرایی منفی در اندیکاتور RSI شکسته نشده نمی­توان از پایان فاز اصلاحی اطمینان داشت.

وضعیت نمودار در تایم فریم روزانه را می­توان به شکل یک الگوی سر و شانه مشاهعده نمود. در صورت شکست خط گردن الگو تایید خواهد شد و هدف کلاسیک آن را می توان رسیدن قیمت به محدوده کف کانال بلند مخدت آن در نظر گرفت. برای بررسی وضعیت نودار در محدوده رنج ایجاد شده، نمودار قیمت را در تایم فریم 4 ساعته نیز تحلیل می­کنیم.

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال بایننس کوین (4 ساعته)

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB) | 5 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته نمودار قیمت، فاز اصلاحی بایننس کوین را می­توان به شکل یک روند نزولی مشاهده نمود.  خط روند نزولی در طی ریزش قیمت مانع از صعود آن شده است. حرکت قیمت در طی شانه سمت راست الگوی سر و شانه در تایم 4 ساعته را می توان به شکل یک الگوی پرچم مشاهده نمود که محدوده تایید آن متناظر با خط گردن در الگوی سر و شانه خواهد بود. در صورت از دست رفتن این حمایت باید انتظار تداوم روند نزولی و رسیدن به اهداف الگوی سر و شانه را در تایم روزانه داشت.

اما در صورت بازگشت قیمت به بالای محدوده 310 دلار و شکست خط روند نزولی، الگوی سر و شانه در تایم روزانه از دست خواهد رفت و می­توان انتظار بازگشت قیمت به محدوده خط میانی کانال و رسیدن به قله­‌های قبلی را داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات ارزدیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400