بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل تکنیکال تامین سرمایه امین (5 آبان ماه 1399)

تحلیل تکنیکال تامین سرمایه امین (5 آبان ماه 1399)

شرکت تامین سرمایه امین با در 16 دی ماه سال 1386 در قالب شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در سال جاری با تغییر شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در 7 مرداد در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار با نماد “امین” درج گردید و در نیمه مرداد، 15 درصد از کل سهام، به عموم سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری عرضه شد.

موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق ماده 3 اسانامه، پذیره نویسی و تعهد پذیره نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه های ثانویه در حد امکانات مالی خود یا از طریق تشکیل سندیکا با سایر نهادهای مشابه می باشد.

از تعداد کل 7 میلیارد سهم شرکت، 24.5 درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری صبا تامین قرار دارد و موسسه صندوق بیمه تامین اجتماعی روستاییان و عشایر، صندوق بازنشستگی کشوری و گروه سرمایه گذاری امید، هرکدام با تملک حدود 12 درصد از کل سهام، دیگر سهامداران عمده این شرکت هستند.

در جریان معاملات امروز دوشنبه 1399/08/05 بیش از 30 میلیون برگ سهم به ارزش 33 میلیارد تومان با قیمت پایانی 11020 ریال ( 4.42%-) داد وستد شد و چندین بار صف فروش این نماد برچیده شد و آخرین معامله در سهم نیز در قیمت 10980 ریال صورت پذیرفت.

بررسی سهم در تایم فریم نیم ساعته، نشان از اصلاح سهم در قالب یک زیگزاگ می دهد که در حال حاضر در دامنه موج y خود است و در صورت حمایت سهم از محدوده حمایتی 1000 تومان، می توان گفت گام اول اصلاح به اتمام رسیده است و سهم می تواند در قالب موج b (یک درجه بالاتر) با اهداف 1220 تومان و سپس 1400 تومان قابل بررسی باشد. شرط لازم و در واقع تاییدیه صعود سهم را می توان شکست مقاومت 1220 تومان وتثبیت روی این سطح دانست.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • با درود و عرض ارادت این سهم از سوی حقوقی ها بسیار عالی جمع شده است و این خود نشان از پرتاب سهم بسوی بالا می باشد سبز باشید

  • این هم از عرضه اولیه های بورس ، امروز قیمتش چندین ماه پس از عرضه ، مجددا به قیمت عرضه اولیه رسید و با اینحال در صف فروش قفل هست و خریداری نداره