تحلیل تکنیکال استلار (XLM ) | 22 آذر 1399

تحلیل تکنیکال استلار (XLM  ) | 22 آذر 1399

استلار در ابتدا بر اساس کد  بلاکچین ریپل ساخته شد و سپس از آن فاصله گرفت. هدف این بلاکچین همچون ریپل انجام سریعتر تراکنش های بین بانکی با کارمزد پایین است. این پلتفرم را ابزاری برای پرداخت هالی خرد (micropayment)  نیز می شناسند. علاوه بر آن استلار به نوعی یک صرافی غیر متمرکز نیز می باشد که امکان تبدیل تعدادی از واحدهای پول فیات به ارزهای دیجیتال را نیز دارد. ارز داخلی این بلاکچین لومنز (lumens) نام دارد که به اختصار XLM گفته می شود. کاربران از XLM برای پرداخت های داخلی و تبدیل پول فیات به ارز دیجیتال استفاده می کنند.

ارز XLM قابل استخراج نیست و حداکثر حدود 50 میلیارد واحد از آن می تواند وجود داشته باشد که تا به امروز حدود 21 میلیارد واحد آن در چرخه بازار است. این بلاکچین در حال حاضر با ارزشی در حدود 3.5 میلیارد دلار در رده یازدهم بازار قرار دارد.

نمودار قیمت استلار در تایم روزانه آورده شده است.  آخرین بار در تاریخ 18 آبان استلار را در کف کانال تحلیل کردیم که پس از آن در یک حرکت شارپ به هدف قیمتی خود رسید و سپس شروع به اصلاح نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت XLM را می توان در یک کانال صعودی فرض نمود که اکنون در یک موج اصلاحی به خط میانی کانال واکنش نشان داده است. با توجه به اینکه این خط در محدوده فیبوی رتریسمنت %61.8 قرار دارد، می توان به پایان موج اصلاحی امیدوار بود. همگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI میتواند نشانه تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت در استلار باشد، بنابراین می توان حداقل سقف کانال را به عنوان هدف موج صعودی بعدی در نظر گرفت.

برای بررسی دقیق تر زمان پایان موج اصلاحی، نمودار را در تایم 4 ساعته تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته موج اصلاحی در تایم فریم بالادست را می توان در قالب یک الگوی مثلث مشاهده نمود. الگوی مثلث زمانی تایید خواهد شد که قیمت ضلع بالایی را بشکند. در صورت شکست و تثبیت قیمت بالای مثلت باید انتظار حرکت به سمت سقف کانال را داشت. بهترین حد ضرر را می توان تثبیت قیمت در زیر الگوی مثلث و یا شکست خط حمایت در اندیکاتور RSI دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400