تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 27 اسفند 1399

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 27 اسفند 1399

کازماز بلاک چینی بر مبنای قرارداد هوشمند است و با توجه به اینکه از پروتکل اثبات سهام در تامین امنیت شبکه خود بهره می­برد، می­تواند به عنوان رقیبی جدی برای اتریوم در نظر گرفته شود. ارز داخلی این شبکه اتم نام دارد که برای پراخت­های داخلی و شرکت در اثبات سهام این بلاکچین استفاده می­شود.

تا امروز حدود 270 میلیون واحد اتم موجود است که در حال حاضر حدود 212 میلیون واحد آن در بازار در حال معامله است و با ارزشی در حدود 4.5 میلیارد دلار در رده 21 ام بازار قرار دارد.

اتم پس از شکست سقف تاریخی خود در محدوده 9 دلار در یک موج پر شتاب، سقف تاریخی جدیدی را در محدوده 26 دلار ثبت کرد و سپس در فاز اصلاح قرار گرفت.

نمودار قیمت اتم در تایم روزانه آورده شده است.

تایم‎‌فریم روزانه

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

حرکت نمودار قیمت در تایم روزانه را می­توان در قالب یک کانال فرضی در نظر گرفت. قیمت در طی موج صعودی اخیر خود توانست از کف کانال به خط میانی کانال برسد. موج اصلاحی را می­توان به شکل نوساتی کوتاه مدت حول خط میانی کانال در نظر گرفت. با توجه به تثبیت قیمت در بالای خط میانی کانال می­توان به حفظ این مقاومت امیدوار بود. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکار مکدی نیز نشانه­ای از حفظ روند صعودی خواهد بود. اندیکاتور RSI نیز با نمودار قیمت همگرایی دارد و با وجود شکست خط حمایت خود، توانسته حمایت 50 را حفظ نماید.

برای بررسی دقیقتر موج اصلاحی، آن را در تایم­های پایین دست تحلیل می­کنیم.

نمودار قیمت اتم در تایم فریم 4 ساعته آورده شده است.

تایم‌فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته می­توان حرکت اصلاحی نمودار قیمت حول خط میانی کانال، و واکنش­های قیمت به این محدوده را مشاهده نمود. الگوی تشکیل شده در این محدوده رنج را می­توان به شکل یک الگوی پرچم در نظر گرفت. مهمترین مقاومت پیش روی قیمت را می­توان محدوده 21 دلار در نظر گرفت که چندین مرتبه مانع از رشد قیمت شده است. با توجه به وضعیت اندیکاتور مکدی و ایجاد یک روند صعودی در اندیکاتور RSI می توان به شکست این مقاومت امیدوار بود. در آن صورت می­توان انتظار حرکت تا سقف کانال قیمت را داشت. تایید نهایی الگو پس از شکست سقف پرچم خواهد بود اما در صورت عبور قیمت از مقاومت 21 دلار می­توان به آن امیدوار بود.

سیگنال قطعی صعود را می­توان در تایم فریم 1 ساعته دریافت نمود.

تایم‌فریم 1 ساعته

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم فریم 1 ساعته روند صعودی قیمت آغاز شده است و اندیکاتور مکدی با نمودار قیمت هم گرایی دارد. سیگنال قطعی رشد پس از شکست خط مقاومت در اندیکاتور RSI به دست خواهد آمد. در غیر این صورت می توان انتظار اصلاح دوباره قیمت تا محدوده 18 دلار را داشت که نقطه شروه موج صعودی و کف قیمت خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارزدیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • لینک تصویر باکیفیت تایم فریم ۴ ساعته رو به اشتباه همون تصویر با کیفیت تایم فریم روزانه گذاشتین!

    • کارشناس ارزهای دیجیتال

      اصلاح میشه ممنون برای توجهتون

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
21 فروردین 1400