تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 18 اردیبهشت 1400

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 18 اردیبهشت 1400

بلاکچین کازماز خود را اینترنت دنیای بلاکچین معرفی می­کند. هدف این بلاکچین برقراری ارتباط بین زنجیره­‌های مجزای بلاکچین است. بلاکچین‌­های مستقل در این شبکه زون (Zone) نامیده می­شوند. توسعه دهند­گان نرم افزارهای غیر متمرکز می­توانند به سادگی برنامه­های مورد نظر خود را در این بلاکچین وارد کنند و آن را در ارتباط با دیگر زنجیره­های موجود قرار دهند.

این شبکه همچنین محیطی ایده آل برای توسعه صرافی­های غیر متمرکز است. امنیت این شبکه توسط سیستم اثبات سهام تامین می­شود که به گفته توسعه دهندگان این شبکه کمترین ردپای کربن را دارا می­باشد و برای ماینرهایی که در راستای حفظ محیط زیست، تمایل دارند انرژی الکتریکی کمتری را مصرف کنند، بسیار جذاب می­باشد.

فرایند اثبات سهام با بلاک کردن ارز داخلی این شبکه که اتم (ATOM) نام دارد امکان پذیر است. تا امروز حدود 268 میلیون واحد اتم وجود دارد که حدود 210 میلیون واحد آن در چرخه بازار موجود است و با ارزشی در حدود 6.2 میلیارد دلار در رده 27ام بازار قرار دارد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

نمودار قیمت اتم در تایم فریم روزانه آورده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (تایم فریم روزانه)

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 18 اردیبهشت 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

براساس نمودار تحلیل تکنیکال، اتم در بلند مدت در یک روند صعودی قرار دارد که حرکت آن را می­توان در یک کانال فرض نمود. قیمت پس از مدت طولانی رنج بودن در محدوده کف کانال به سمت خط میانی کانال حرکت کرده و پس از نفوذ به آن شروع به اصلاح نموده است. فاز اصلاحی قیمت را می­توان به شکل نوسان حول خط میانی کانال مشاهده نمود.

قیمت اخیرا با شکست سقف تاریخی خود در محدوده 27 دلار، سقف جدیدی را در محدوده 32 دلار به ثبت رسانده است.

بیشتر بخوانید
پامپ و دامپ چیست؟

فاز اصلاحی نمودار را می­تواند در نمای نزدیکتر مشاهده نمود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتم (ATOM) | 18 اردیبهشت 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

فاز اصلاحی قیمت، خود را به شکل یک الگوی کنج پهن شونده در تایم فریم روزانه نشان داده است که این اصلاح با واگرایی منفی در اندیکاتورهای مکدی و RSI همراه بوده است. قیمت با نفوذ به سقف الگوی کنج پهن شونده، در حال تایید آن به شکل یک الگوی ادامه دهنده می­باشد.

با توجه به شکست خطوط واگرایی منفی در اندیکاتور RSI و نفوذ مکدی به خط واگرایی منفی خود، و همچنین تغییر محسوس در حجم معاملات در نقطه شکست، می­توان انتظار تایید شکست سقف الگو، و تداوم روند صعودی را داشت. در صورت تثبیت قیمت در بالای الگوی کنج هدف قیمت را می­توان رسیدن به محدوده سقف کانال دانست. و در این صورت با توجه به ورود RSI به محدوده هیجان خرید می­توان انتظار یک رشد هیجانی را از قیمت داشت.

از آنجایی که قیمت به تازگی با شکست سقف تاریخی خود و عبور از مقاومت روانی 30 دلار، تغییر محسوسی در حجم معاملات داشته، می­توان انتظار اصلاحی کوتاه مدت و پولبک به این ناحیه را داشت. در این صورت بهترین حد ضرر را می­توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در نظر گرفت، و در صورت از دست رفتن آن باید انتظار اصلاح تا محدوده خط میانی کانال را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارزدیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • لینک تصویر باکیفیت تایم فریم ۴ ساعته رو به اشتباه همون تصویر با کیفیت تایم فریم روزانه گذاشتین!

    • کارشناس ارزهای دیجیتال

      اصلاح میشه ممنون برای توجهتون

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
24 اردیبهشت 1400