تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 7 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 7 بهمن 1399

اتریوم در مسیر صعودی، به سقف تاریخی قیمت خود رسیده است که این باعث کاهش شتاب حرکت قیمتی آن شده است. در نمودار هفتگی نفوذ قیمت به این محدوده مقاومتی کاملا مشهود است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نمی‌توان انتظار داشت قیمت این سقف تاریخی را به سرعت پشت سر بگذارد و باید شاهد یک بازار رنج کوتاه مدت در این محدوده بود. افت RSI  نیز نشانه ای از این امر است. اما وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی در بلند مدت خواهد بود.

برای بررسی رفتار قیمت در این محدوده، نمودار قیمت اتریوم را در تایم‌های پایین دست تحلیل می‌کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

تلاش اتریوم برای عبور از سقف تاریخی را می‌توان در تایم روانه به شکل دو نفوذ به این باند مقاومتی مشاهده کرد. تثبیت قیمت در زیر باند مقاومتی و وقوع واگرایی منفی در اندیکاتور مکدی را می‌توان نشانه ناکامی اتریوم در عبور از این محدوده دانست. در اندیکاتور RSI نیز یک واگرایی منفی مشاهده می‌شود که در نتیجه آن خط حمایت RSI نیز از دست رفته است، که هشداری برای تمایل به اطلاح در اتریوم خواهد بود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بازار رنج تشکیل شده در زیر مقاومت تاریخی اتریوم را می‌توان در تایم 4 ساعته به شکل یک الگوی کنج بالارونده مشاهده نمود. کنج بالا رونده یک الگوی بازگشتی است که در صورت شکست کف آن تایید خواهد شد. در صورت تایید الگو باید انتظار ریزش قیمت تا محدوده 1000 دلار را داشت که مطابق با اطلاح %38.2 فیبوناچی در تایم هفتگی خواهد بود. وقوع واگرایی در اندیکاتور مکدی را نیز می‌توان نشانه ای از اعتبار الگوی کنج و تمایل به اصلاح در قیمت دانست.

در صورت شکست خط واگرایی در اندیکاتور RSI الگوی کنج از دست خواهد رفت و سیگنال صعودی برای اتریوم صادر خواهد شد که در نتیجه آن قیمت سقف تاریخی را خواهد شکست. در غیر این صورت انتظار تایید الگوی کنج را خواهیم داشت که در نتیجه آن قیمت وارد یک فاز اطلاحی در تایم روزانه خواهد شد تا پتانسیل لازم را برای عبور از محدوده سقف تاریخی خود کسب نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400