بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 25 آذر 1400

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 25 آذر 1400

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم هفتگی آورده شده است.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

اتریوم در تایم فریم هفتگی با ناکامی در رسیدن به خط میانه کانال بلند مدتی، تا محدوه 25% کانال اصلاح نموده است. خط حمایت 25% در محدوده خط روند صعودی بلند مدت قیمت و همچنین حمایت استاتیک 4000 دلار قرار دارد و این ناحیه می تواند حمایت مستحکمی برای قیمت در نظر گرفته شود. هرچند وجود واگرایی منفی بین نمودار قیمت و اندیکاتور RSI، هشدار میدهد که قیمت تمایل دارد با شکست خط روند صعودی خود به سمت کف کانال حرکت کند.

برایی بررسی دقیقتر رفتار قیمت در این محدوده حمایتی، نمودار را در تایم روزانه تحلیل میکنیم.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در تایم روزانه قیمت پس از تشکیل سقف تاریخی خود در یک بازار رنج به سر برده است. این بازار رنج خود را به شکل یک الگوی مثلث نشان داده و قیمت با شکست کف الگو، آن را رو به پایین تایید کرده است. اتریوم بعد از شکست الگو می تواند با هدف رسیدن به کف کانال، در یک روند نزولی قرار بگیرد. اما اتریوم با رسیدن به محدوده خط روند صعودی بلند مدت از شتاب حرکت خود کاسته و دوباره به محدوده 4000 دلار بازگشته است.

در صورتی که قیمت بتواند در بالای محدوده 4000 دلار تثبیت شود و خط روند صعودی بلند مدت خود را حفظ نماید، می توان انتظار اتمام فاز اصلاحی در همین ناحیه و شروع یک موج صعودی پر قدرت را داشت.

اما اگر قیمت نتواند در بالای محدوده 4000 دلار تثبیت شود و خط روند صعودی بلند مدت خود را ازدست بدهد، یک روند نزولی میان مدت در قیمت آغاز خواهد شد که هدف آن را می توان رسیدن به محدوده کف کانال قیمتی بلند مدت در تایم هفتگی دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • با سلام وعرض ارادت،خواستم تشکر کنم بابت تیم تحلیل گر باسواد ووزحمت کشتون.خداقوت😍😍

  • با عرض سلام و خسته نباشید بسیار برنامه عالی و اخبار بروز با تحلیل خوب
    خداقوت و خسته نباشید