تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 14 دی 1399

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH) | 14 دی 1399

اتریوم با ورود به کانال 800 دلار دارای ارزش بازاری نزدیک به 92 میلیارد دلار شده است. اخبار مربوط به سپرده گذاری پروژه اتریوم 2 از یک سو و رکورد شکنی های بیت کوین در شکست سقف های قیمتی از سوی دیگر موجب جلب توجه خریداران به اتریوم شده است.

نمودار قیمت اتریوم در تایم روزانه آورده شده است

برای مشاهده نمودار با کیفیت اینجا کلیک کنید

نمودار قیمت در تایم روزانه در یک روند صعودی قرار دارد که در طی آن از کف کانال میان مدت خود به سمت سقف کانال حرکت کرده است. اتریوم پس از شکست سقف کانال با تشکیل یک الگوی مثلث در قالب یک موج اصلاحی به سقف کانال شکسته شده پولبک زده و سپس به روند صعودی خود ادامه داده است.

مسیر حرکت قیمت را می توان در یک کانال فرضی موازی با کانال شکسته شده در نظر گرفت که اولین هدف آن رسیدن به خط میانی این کانال فرضی می باشد. وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی می تواند نشانه ای بر تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت باشد که آن را می توان به حرکت به سمت سقف کانال در نظر گرفت.

برای بررسی دقیق تر، نمودار اتریوم را در تایم فریم پایین دست نیز تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

روند صعودی قیمت در تایم هفتگی را می توان در یک کانال در تایم 4 ساعته مشاهده نمود. قیمت پس از شکست سقف کانال بلند مدت خود در تایم 4 ساعته، به خط میانی کانال کوتاه مدت واکنش نشان داده و در زیر این خط شروع به نوسان نموده است. این نوسان به شکل پولبک در قالب الگوی مثلث خود را نشان می دهد. تایید الگوی مثلث باعث شکست خط میانی کانال کوتاه مدتی قیمت، شده است. وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی در این تایم فریم نیز نشانه تمایل به حفظ روند صعودی خواهد بود. از آنجایی که RSI در محدوده هیجان خرید قرار دارد انتظار داریم اتریوم با شتاب زیادی به سمت اهداف الگوی مثلث که در محدوده سقف کانال کوتاه مدت آن قرار دارد حرکت کند.

بهترین حد ضرر را می توان در تایم 4 ساعته در اندیکاتور RSI دنبال کرد. تا زمانی که خط حمایت در اندیکاتور RSI حفظ شود می توان به اعتبار تحلیل فوق امیدوار بود. در غیر این صورت باید انتظار بازگشت قیمت به کف کانال کوتاه مدت خود را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400