تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (8 آبان ماه 99)

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (8 آبان ماه 99)

اتریوم را به عنوان دومین ارز دیجیتال معتبر دنیا میشناسیم که با بازاری نزدیک به چهل و پنج میلیارد دلار بعد از بیتکوین بیشترین ارزش معاملات را در بازار ارزهای دیجیتال دارد. با توجه رشد اخیر بیتکوین می توان انتظار افزایش قیمت اتریوم را نیز داشت. کاربرد شبکه بلاکچین اتریوم در راستای پیاده سازی پروژه های دیفای عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین را در چند ماه گذشته رقم زده است. اطلاعات سایت تحلیلی مساری نشان می دهد که تراکنش های شبکه اتریوم با حجمی بالغ بر یک تریلیون دلار از شبکه بیت کوین پیشی گرفته است.

از سوی دیگر آمارها نشان می دهد که نهنگ‌های اتریوم در حال خروج سرمایه خود از صرافی ها هستند و این موضوع اطمینان آنها نسبت به قیمت فعلی اتر و را نشان می دهد. اما این کاهش تمایل فروش خود سه دلیل دارد:

  1. رشد قیمت بیت‌کوین
  2. نزدیک شدن به راه اندازی اتریوم 2.0
  3. پروژه‌های دیفای کماکان مخاطبان زیادی دارند.

ارز دیجیتال اتریوم از اوایل آگوست یعنی حدود 3 ماه اخیر درگیر باند مقاوتی تاریخی خود در محدوده 400 دلار بوده است. از آنجایی که این باند مقاومتی در محدوده سقف کانال بلند مدت این ارز قرار دارد، باعث متوقف شدن حرکت شارپی شده بود که ارزش اتریوم را در اواخر جولای در یک بازه دوازده روزه حدود 70 درصد افزایش داد.  با نگاهی به نمودار در تایم روزانه می توان اولین نشانه های خروج اتریوم را از این محدوده تراکمی مقاومت مشاهده کرد که درصورت تایید  می تواند باعث خروج از سقف کانال بلند مدت شود.

اولین نشانه ثثبیت قیمت بالای 400 دلار در طول چند روز آینده خواهد بود که در صورت تحقق می تواند نوید بخش خروج از بازار رنج و رسیدن قیمت اتریوم به محدوده 600 یا 800 دلار باشد. اما در صورت تثبیت زیر 360 دلار شاهد کاهش قیمت تا 250 دلار و رسیدن به محدوده خط میانی کانال خواهیم بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
2 اردیبهشت 1400