تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (10 آذرماه 99)

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم به همراه نمودار (10 آذرماه 99)

بلاک چین اتریوم معمولا به عنوان ملکه بازار ارزهای دیجیتال نام برده می شود. این بلاک چین با قابلیت ایجاد قرارداد هوشمند، بستری برای بخش بزرگی از توکن های موجود در این بازار می باشد و باعث ارزشمند شدن ارز داخلی این شبکه یعنی ETH شده است که بیشتر آن را به نام بلاک چین خود یعنی اتریوم می شناسند. رشد پروژه های DeFi نیز که اکثرا از بستر اتریوم برای فعالیت های خود استفاده می کنند، باعث رشد و افزایش اعتبار این شبکه شده است. تمام این عوامل در چند ماهه اخیر باعث عبور از سقف دو ساله و مقاومت روانی پیش روی اتریوم شد که در تحلیل های قبلی رصد شده اند.

به تازگی اخبار مثبت زیادی پیرامون این بلاک چین به گوش می رسد. سپرده گذاری اتریوم 2.0 به پایان رسیده و با رسیدن به حد نصاب 540000 واحد ETH، فاز یک آن در یکم دسامبر آغاز به کار خواهد کرد. همزمان گزارشات نشان می دهند تعداد کیف پول های ساخته شده افزایش یافته و همچنین تعداد کیف پول ها با موجودی بیش از ده هزار واحد ETH رکورد جدیدی ثبت کرده است. نمودار اتریوم در تایم هفتگی در زیر آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

نمودار در تایم هفتگی در یک روند صعودی قرار دارد که اکنون در موج صعودی آن به سر می برد. سهم به تازگی از کانال خود خارج شده و به نظر می رسد تمایل به حرکت در کانالی موازی آن خواهد داشت. عدم وجود واگرایی منفی در اندیکاتورهای مکدی وRSI می تواند نشان دهنده تمایل به حفظ روند صعودی در تایم هفتگی باشد. برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم روزانه هم تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

روند صعودی تشکیل شده در تایم هفتگی را می توان در تایم روزانه در قالب یک کانال مشاهده نمود. اتریوم با برخورد با خط میانه کانال از شتاب خود کاسته است. این امر را می توان در شکست خط روند صعودی کوتاه مدت در اندیکاتور RSI نیز مشاهده نمود. اما خط روند بلند مدت RSI توانسته باعث بازگشت قیمت شود که آن را در نمودار قیمت می توان به شکل پولبک به مقاومت شکسته شده مشاهده نمود.

در این تایم فریم نیز هیچ واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI مشاهده نمی شود، که نشان دهنده حفظ روند صعودی خواهد بود. با توجه به ناحیه تراکم مقاومتی پیش روی اتریوم و واکنش به این محدوده ها نمی توان انتظار رشدی سریع در قیمت را داشت. اما با توجه به اخبار مثبت در این ارز و وضعیت امیدوار کننده اندیکاتورها، انتظار داریم اتریوم پس از مدت کوتاهی رنج زدن در این ناحیه آماده صعود به سمت سقف کانال باشد، که در نتیجه آن باید انتظار شکست قله های تاریخی و مقاومت های پیش رو را داشت. بهترین حد ضرر، خط روند صعودی بلند مدت در RSI خواهد بود و یا تثبیت قیمت در زیر خط میانی کانال قیمت، که در آن صورت انتظار نزول قیمت تا کف کانال در محدوده 472 دلار را خواهیم داشت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
9 بهمن 1399