تحلیل تکنیکال آیوتا (IOTA) | 25 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال آیوتا (IOTA) | 25 بهمن 1399

آیوتا یک دفتر کل توزیع شده است که برخلاف دیگر بلاکچین‌ها شامل زنجیره‌ای از نودها می‌باشد که کار تایید تراکنش‌ها را انجام می‌دهند. این شبکه در واقع یک بلاکچین نیست و بنابراین شامل استخراج کننده‌هایی که برای تایید تراکنش‌ها کارمزد دریافت می‌کنند نمی باشد.

این ویژگی باعث شده تراکنش‌ها در این شبکه بدون کارمزد انجام شوند و این امر این شبکه را برای اینترنت اشیا بسیار کاربردی ساخته است. ارز داخلی این شبکه که مایوتا (MIOTA) نام دارد که در حال حاضر حدود 2.7 میلیارد واحد از آن موجود است و با ارزشی در حدود 3.7 میلیارد دلار در رده 23 ام بازار قرار گرفته است.

نمودار قیمت آیوتا در تایم هفتگی

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم هفتگی آیوتا به تازگی با تشکیل یک الگوی سر و شانه از یک روند نزولی خارج شده است. با توجه به واگرایی مثبت تشکیل شده در اندیکاتور مکدی و تغییر محسوسی که در حجم معاملات شاهد بودیم، می‌توان انتظار داشت قیمت، با تشکیل یک روند صعودی بلند مدت قله‌های قبلی خود را پست سر بگذارد. بنابراین اولین اهداف قیمتی رسیدن به قله‌های قیمتی پیشین و در نهایت ایجاد سقف‌های قیمتی جدید خواهد بود.

برای بررسی دقیقتر رفتار آیوتا، نمودار قیمت را در تایم روزانه نیز تحلیل می‌کنیم.

نمودار قیمت آیوتا در تایم روزانه

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه قیمت پس از خروج از الگوی مثلث و پولبک به آن یک حرکت شارپ صعودی را آغاز نموده است. وجود همگرایی در نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی نشانه تمایل به حفظ روند صعودی خواهد بود.

بنابراین رسیدن به قله های قیمتی قبلی دور از ذهن نمی‌باشد. محدوده PRZ های پیش روی قیمت را مشخص کرده‌ایم که می توانند به عنوان اهداف قیمتی و محل اصلاح کوتاه مدت در نظر گرفته شوند.

با توجه به رشد شارپی که در قیمت اتفاق افتاده است می‌توان انتظار اصلاح در قیمت را داشت، اما روند بلند مدت صعودی قیمت پایدار خواهد بود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بهترین حد ضرر کوتاه مدت را می‌توان در تایم 4 ساعته دریافت نمود. در صورت از دست رفتن حمایت در اندیکاتور RSI اصلاح قیمت شروع خواهد شد. اما با توجه به عدم وجود واگرایی در مکدی تایم 4 ساعته با نمودار قیمت، همچنین حضور RSI در محدوده هیجان خرید، می‌توان انتظار داشت این اصلاح کوتاه و سریع باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • Samadrahimpoompoor

    عالی خیلی عالی

  • حمید حسینی

    سلام عجب تحلیلی کردین😂
    تقریبا قیمتش نصف شد😂😂😂

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 تیر 1400