تحلیل تکنیکال آوه (AAVE) | 20دی1399

تحلیل تکنیکال آوه (AAVE) | 20دی1399

آوه یک سیستم مالی غیر متمرکز است که توسط آن افراد می توانند از ارزهای دیجیتال برای دریافت و ارائه وام استفاده کنند. این پلتفرم در سال 2017 با نام ETHLEND راه اندازی شد که در آن زمان تنها از اتریوم پشتیبانی می کرد. اما این پروژه بعدا ارزهای دیگری نیز به پلتفرم خود اضافه نمود و نام خود را به AAVE تغییر داد. هم اکنون سرمایه گزاران می توانند از بین 20 ارز دیجیتال برای دریافت و پرداخت وام استفاده نمایند. ارز داخلی این شبکه که برای پرداخت های داخلی و کارمزدها استفاده می شود هم اکنون با ارزش بازاری در حدود 1.3 میلیارد دلار در رده 26 ام بازار قرار دارد.

نمودار قیمت آوه در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

تحلیل ارز دیجیتال aave
مشاهده نمودار با کیفیت اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه آوه در یک کانال صعودی قرار دارد که مدتی را در بالای خط میانی کانال در حال نوسان بوده است. خط میانی کانال توانسته به خوبی از قیمت حمایت کند و مانع از ریزش آن به کف کانال شود. قیمت در طول فاز اصلاحی خود یک واگرایی منفی در اندیکاتورهای مکدی و RSI تشکیل داده که با توجه به شکست این خطوط واگرایی، می توان به رشد قیمت امیدوار بود.

برای بررسی دقیق تر رفتار آوه، نمودار قیمت را در تایم پایین دست نیز تحلیل می کنیم

تحلیل ارز دیجیتال aave
مشاهده نمودار با کیفیت اینجا کلیک کنید

فاز اصلاحی در نمودار قیمت را می توان از دو زاویه مورد بررسی قرار داد.

در سناریو اول، ظاهر الگوی تشکیل شده در مشابه کنج بالا رونده است که یک الگوی بازگشتی می باشد و هدف آن می تواند کف کانال بلند مدت در نظر گرفته شود. در صورت از دست رفتن حمایت در خط میانی کانال این الگو تایید خواهد شد و باید انتظار ریزش زیادی را در آوه داشت.

در سناریو دوم بازار رنج تشکیل شده را می توان به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود که الگویی ادامه دهنده می باشد و با توجه به وضعیت صعودی بازار در تایم بالادست محتمل تر به نظر می رسد.

از آنجایی که در این تایم فریم هیچ واگرایی در اندیکاتور مکدی مشاهده نمی شود و واگرایی منفی شکل گرفته در تایم بالادست نیز از دست رفته است، انتظار داریم که این الگو یک الگوی ادامه دهنده باشد. بنابراین می توان این بازار رنج را به شکل یک الگوی مثلث در نظر گرفت که در صورت تایید می تواند قیمت را به سقف کانال خود برساند.

بهترین حد ضرر را می توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در نظر گرفت که در صورت از دست رفتن آن می توان انتظار تحقق سناریو اول و افت قیمت را داشت. در غیر این صورت در صورت شکست سقف الگو می توان انتظار حرکت قیمت آوه در یک روند صعودی تا سقف کانال را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل تکنیکال‌های ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400