تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (BCH) | 29 آذر 1399

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (BCH) | 29 آذر 1399

بین کوین کش حاصل فورک سال 2017 در بیت کوین می باشد که با هدف انجام سریع تر تراکنش ها ایجاد شد. کارمزد انجام تراکنش در این بلاکچین بسیار پایین است (کمتر ازیک هزارم دلار) که به منظور کاربردی تر شدن این ارز در زندگی روزمره و استفاده آن در پرداخت های کوچک اعمال شده است. ارز داخلی این بلاکچین BCH نام دارد که حداکثر 21 میلیون واحد از آن قابل استخراج است. تاکنون حدود 18.6 میلیون BCH استخراج شده و در چرخه بازار موجود است. این بلاکچین با ارزشی در حدود 5.8 میلیارد دلار در رده ششم ارزهای دیجیتال بازار قرار دارد.

نمودار قیمت BCH در تایم روزانه آورده شده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم روزانه می توان بیت کوین کش را در یک کانال صعودی فرض نمود. قیمت پس از ناکامی در رسیدن به کف کانال شروع به صعود نموده است. حرکت صعودی قیمت پس از رسیدن به خط میانی کانال متوقف شده و در طی چند روز اخیر در زیر آن در حال نوسان بوده است. وجود همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی است. بنابراین باید انتظار داشت قیمت پس از  کسب پتانسیل لازم با عبور از خط میانی کانال به سمت سقف آن حرکت نماید.

این اصلاح کوتاه مدت را می توان در تایم 4 ساعته مشاهده نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان گونه که از نمودار استفاده شده در این تحلیل تکنیکال مشخص است قیمت پس از اصلاح تا محدوده %38.2 فیبوناچی با تشکیل کندل دوجی اولین هشدار را برای شروع موج صعودی بروز داده است. در این تایم فریم نیز هیچ واگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI مشاهده نمی شود که نشانه تمایل به حفظ روند صعودی است.

برای بررسی زمان اتمام اصلاح کوتاه مدت در تایم 4 ساعته باید تایم فریم پایین تر را بررسی نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

موج اصلاحی در تایم فریم 4 ساعته را می توان به شکل یک الگوی مثلث در تایم 1 ساعته مشاهده نمود. قیمت در موج سوم از الگوی مثلث قرار دارد. شکست مقاومت در اندیکاتور RSI و پولبک به خط شکسته شده را می توان نشانه ای از تمایل به تایید الگوی مثلث در نمودار قیمت دانست. سیگنال قطعی وقتی صادر خواهد شد که BCH ضلع مثلث را رو به بالا بشکند و در بالای آن تثبیت گردد. در آن صورت باید انتظار شروع موج صعودی را به ترتیب در تایم فریم های 4 ساعته و روزانه را داشت که در آن صورت هدف قیمت، رسیدن به سقف کانال میان مدت در تایم فریم روزانه خواهد بود.

بهترین حد ضرر را می توان تایید الگوی مثلث در خلاف جهت و تثبیت قیمت در زیر آن دانست. در آن صورت باید انتظار از دست رفتن خط حمایت در اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه را داشت که حد ضرر میان مدت بیت کوین کش می باشد و می تواند نشانه ای از حرکت دوباره قیمت به سمت کف کانال میان مدت خود باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400