دانلود اپلیکیشن

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (8 آبان ماه 1398)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (8 آبان ماه 1398)

در طول هفته گذشته پس از ریزش 10 درصدی قیمت بیت کوین و علیرغم شکست محدوده حمایتی 7500 دلار، شاهد افزایش تقاضا در بازار ارزهای دیجیتال بودیم و قیمت بیت کوین بیشترین رشد روزانه خود از سال 2011 میلادی را تجربه کرد.

دلیل افزایش قیمت بیت کوین چه بود؟

رهبر دومین اقتصاد بزرگ جهان، مردم کشور چین را به استفاده از فناوری بلاکچین و ارتقاء این صنعت دعوت کرد. پس از سخنرانی شی جین پینگ در روز جمعه، کمیته دائمی سیزدهمین کنگره خلق چین، قانون رمزنگاری را در روز شنبه تصویب کرد که از ۱ ژانویه ۲۰۲۰ لازم الاجرا می‌باشد.

در میان 100 رمزارز برتر بازار، آنتولوژی با 116 درصد و نئو با 96 درصد، بیشترین رشد را داشته‌اند. هر دو رمزارز یاد شده توسط شرکت چینی Onchain طراحی شده‌اند. به نظر می‌رسد این موضوع موید تاثیر چین بر افزایش قیمت صورت گرفته در بازار ارزهای دیجیتال باشد.

با توجه به مواضع کشور چین نسبت به فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال و اخبار موجود در مورد تمایل پوتین، رئیس جمهور روسیه به بازار ارزهای دیجیتال، بعید به نظر می‌رسد قدرتهای بزرگ اقتصادی دنیا بخواهند در کوتاه مدت این بازار را تحریم کنند.

از سوی دیگر دولت امریکا هم به دلیل انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، بعید به نظر می‌رسد به دنبال تحریم ارزهای دیجیتال باشد چرا که ممکن است ترامپ بخشی از آرای خود را از دست بدهد.

در تحلیل قبل به بررسی قیمت بیت‌کوین و رابطه آن با قراردادهای بکت پرداختیم. همانطور که بیان شد، با نزدیک شدن به محدوده 9 هزار دلار، حجم مبادلات افزایش یافته است. اما در تاریخ 23 اکتبر، درست با ریزش 10 درصدی قیمت بیت‌کوین، شاهد رشد 685 درصدی در مبادلات بکت بودیم. پس از آن نیز با عبور قیمت از محدوده 9000 دلار، بیشترین حجم مبادلات بکت در 25ام اکتبر رقم خورد که نشان می‌دهد موسسات مالی انتظار ریزش قیمت را ندارند.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (8 آبان ماه 1398)

در حال حاضر بازیگران بزرگ نسبت به این بازار دید مثبتی دارند و در آینده می‌توان انتظار رشد قیمت در بلندمدت را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
2 آبان 1399