تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (27 اسفند ماه 1398)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (27 اسفند ماه 1398)

بیت کوین که در بحران مالی پیشین دنیا در سال 2008 متولد شد، در طول هفته‌های گذشته با توجه به بحران اقتصادی موجود در کنار عامل ترس ویروس کرونا، بسیار ترسناک عمل کرده است.

به نظر می‌رسد آغاز دور جدید بحرانی مالی جهان با ویروس کرونا پیوند خورده است. فدرال رزرو که دو هفته قبل نرخ بهره بانکی را نیم درصد کاهش داده بود، اکنون نیز یک درصد نرخ بهره بانکی را کاهش داد تا نرخ بهره بانکی امریکا بین صفر تا 0.25 درصد باشد. این اقدام در هماهنگی با بریتانیا، ژاپن، منطقه یورو و سوئیس صورت گرفته است.
همچنین بانک مرکزی امریکا از تزریق بسته حمایتی 700 میلیارد دلاری به بازار خبر داد.

از زمان بحران بزرگ اقتصادی سال 2008 این برای دومین بار است که فدرال رزرو به صورت اضطراری و از پیش اعلام نشده نرخ بهره را کاهش می‌دهد.

در پی این اقدام، شاخص‌ S&P 500، 9.29 درصد و داوجونز 1989 واحد رشد کردند.

این عوامل باعث ایجاد تورم و کاهش ازرش فیات خواهند شد. اما آیا این موضوع باعث استقبال سرمایه‌گذاران از ارز دیجیتال خواهد شد؟ پاسخ این سوال در حال حاضر به زمان بیشتری نیاز دارد تا بازار از بلاتکلیفی فعلی خارج شود.

با انتشار این خبر قیمت بیت کوین نیز ظرف یک ساعت از 5100 دلار تا 5900 دلار افزایش یافت. اما با رسیدن به محدوده مقاومتی 5900 دلار، با فشار فروش سنگین مواجه شد و در حال حاضر در تلاش برای حفظ حمایت 4780 دلار است.

عوامل موثر در وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال

ویروس کرونا

ویروس کرونا باعث شده است تا ترس جوامع را فرابگیرد و بسیاری از مردم به پول نقد نیاز بیشتری دارند تا نیازهای اولیه خود از جمله لوازم منزل، غذا و حتی دستمال توالت تهیه کنند.

طرح پانزی پلاس توکن

بر اساس داده‌های به دست آمده، طرح پانزی پلاس توکن نیز قبل از ریزش اخیر بازار سهام جهانی بار دیگر در بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار شد. در زمان دستگیری سران این طرح، حدود 3 میلیارد دلار در کیف پول‌های این طرح باقی ماند که دولت چین نتوانست آنها را بازگرداند. نتیجه این بود که این ارزهای دیجیتال در گذر زمان وارد پلتفرم‌های میکسینگ رمزارزها شده و به صورت ناشناس به فروش رسیدند. در هفته‌های گذشته نیز حدود 13000 بیت کوین از کیف پوله‌ای این طرح وارد بازار شدند که این موضوع نیز از عوامل ریزش اخیر قیمت بیت کوین بوده است.

گوگل ترند

در زمان ریزش اخیر صورت گرفته در قیمت بیت کوین در ماه ژوئن 2019، رشد جستجو در گوگل را در مورد کلمه بیت کوین شاهد بودیم. اکنون نیز با ریزش‌های صورت گرفته مشاهده می‌شود که جستجوها در گوگل در حال افزایش است و این موضوع نشان دهنده جو روانی بازار است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (27 اسفند ماه 1398)

شاخص ترس و طمع

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال بازاری هیجانی است این شاخص وضعیت بازار را به خوبی نشان می‌دهد. در حال حاضر شاخص در محدوده ترس شدید قرار دارد.

این موضوع خود می‌تواند عاملی در ادامه ریزش قیمت در بازار باشد و از طرف دیگر با برگشت قیمت در بازار همین عامل می‌تواند رشد شدید قیمت را به یکباره در بازار به همراه داشته باشد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (27 اسفند ماه 1398)

کاهش قیمت نفت

در پی جنگ نفتی عربستان و روسیه قیمت نفت کاهش یافته است. کاهش قیمت نفت و حامل‌های انرژی هزینه استخراج ارزهای دیجیتال را پایین می‌آورد و برخی معتقدند این موضوع نیز به ریزش اخیر قیمت بیت‌کوین کمک کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سیدموسی همایون میر

    با سلام سیگنال خیلی عالی و بسیار با محتوا هست ، ودر امور تجارت و اقتصاد برای من شخصا خیلی مفیده بوده . واز این لحاظ خیلی با ارزش هست.

  • سیدموسی همایون میر

    باسلام تحلیلی که من از سیگنال فراگرفته ام ، عارضم تحلیل من از بیت کوین این هست که از اواخر ماه مارس بیت کوین رشد صعودی قابل توجهی خواهد داشت . همایون میر

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 تیر 1400