دانلود اپلیکیشن

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)

قراردادهای آتی بیت کوین تحت پلتفرم Bakkt که از 23 سپتامبر آغاز شده است، آنچنان که مورد انتظار بود افزایش تقاضا را در مورد بازار ارزهای دیجیتال به همراه نداشت. طبق آمار منتشر شده، با نزدیک شدن به قیمت 7500 و 9000 دلار، شاهد افزایش مبادلات Bakkt هستیم. طی چند روز گذشته با نزدیک شدن به قیمت 9 هزار دلار، حجم مبادلات به 1.92 میلیون دلار رسید. بنابراین به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بزرگ برای ورود به این بازار منتظر شکست این محدوده مقاومتی مهم هستند که باعث می‌شود این محدوده بیش از پیش اهمیت یابد. نمودار زیر توسط Bakkt ارائه شده است:

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)

 در ماه می سال 2020 میلادی پدیده هالوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین) رقم خواهد خورد. پاداش استخراج هر بلوک در شبکه بلاک چین ارزهای دیجیتال در حال حاضر 12.5 بیت‌کوین به ازای هر بلوک است و این مقدار در سال 2020، به 6.25 واحد می‌رسد. کاهش عرضه، قطعا از عوامل رشد قیمت بیت‌کوین است و تاثیر این موضوع را قبل از هاوینگ شاهد خواهیم بود.

نمونه مشابه را در مورد لایت‌کوین داریم که در سال جاری فرآیند هاوینگ را تجربه کرد و از ابتدای سال 2019 تا زمان هاوینگ رشد 380 درصدی را تجربه کرد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)
نمودار قیمت لایت کوین (LTC) | مشاهده نمودار با کیفیت بالا

اما این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که رشد نسبتا بالای قیمت لایت‌کوین همزمان با رشد قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال میلادی شروع شده است و افزایش قیمت لایت‌کوین بیشتر تحت تاثیر رشد قیمت بیت‌کوین قرار گرفته است و فرآیند هاوینگ در کنار این موضوع به عنوان محرک ثانویه حرکت قیمت بوده است.

بنابراین اگرچه فرآیند هاوینگ تاثیر مثبتی بر روی افزایش قیمت بیت‌کوین خواهد داشت، اما اثر گذاری قوانین بانکداری امریکا، چین و اروپا بیشتر خواهد بود.

اما بازیگران بزرگ نسبت به این بازار چه دیدی دارند؟

شرکت‌های سازنده دستگاه‌های ماینینگ را می‌توان جزو اصلی‌ترین بازیگران بازار ارزهای دیجیتال دانست. بیت‌مین که تولیدکننده عمده دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین است، با خرید ششصد هزار چیپ، قدرت خود را تا سال آینده 50 درصد افزایش خواهد داد و ارزش این شرکت به 12 میلیارد دلار می‌رسد.

اگرچه طبق اظهار نظر بنیان‌گذار شرکت بیت‌مین ممکن است هاوینگ پیش رو موجب صعودی شدن بازار نشود، اما در بلند مدت رشد قیمت بیت‌کوین را به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر، طبق بررسی‌های صورت گرفته، تعداد کیف پول‌هایی که بیشتر از 1000 بیت‌کوین را نگهداری می‌کنند در حال افزایش است. این کیف پول‌ها در حال حاضر 41 درصد بیت‌کوین‌های موجود در شبکه را نگهداری می‌کنند.

با مقایسه تعداد این سرمایه‌گذاران و قیمت بیت‌کوین، به نظر می‌رسد که قیمت این ارز دیجیتال در دید بلند مدت مناسب به نظر می‌رسد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)

همچنین طبق آمار به دست آمده از سایت bitinfocharts.com، تعداد افرادی که بیش از یک میلیون دلار بیت‌کوین نگهداری می‌کنند به 12 هزار نفر می‌رسد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (24 مهر ماه 1398)

با توجه به زوایای مختلف بازار ارزهای دیجیتال، مهم‌ترین معضل ارزهای دیجیتال، قانون‌گذاری و محدودیت‌های مالی کشورهای مختلف جهان است. در صورتی که بازار رمزارزها بخواهد اقتصاد کشورها را تحت الشعاع قرار دهد، شاهد قوانین سختگیرانه علیه این فناوری عظیم نوظهور خواهیم بود که بعید به نظر می‌رسد تحت چنین شرایطی، ارزهای دیجیتال تاب مقاومت در برابر دولت‌ها را داشته باشند. اما تا آن زمان، می‌توان انتظار رشد قیمت بازار ارزهای دیجیتال را در بلند مدت داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آذر 1399