تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (19 اسفند ماه 1398)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (19 اسفند ماه 1398)

قیمت بیت کوین (BTC) به کمترین میزان خود از 10 ژانویه رسیده است. ویروس کرونا کماکان بازارهای جهانی را تحت الشعاع خود قرار داده است. شاخص نفت برنت پس از عدم توافق اپل برای کاهش تولیدات خود، 27 درصد کاهش یافت. شاخص آتی داو 4.6 درصد ریزش داشته است و S&P 500 Futures هم افت 4.89 درصدی داشته است.

با توجه به عدم توافق روسیه با اپک، عربستان سعودی هم قصد دارد تا تولیدات خود را افزایش دهد. این موضوع سرمایه گذاران را از جنگ قیمتی احتمالی بین روسیه و عربستان ترسانده است.

همچنین با ادامه شیوع ویروس کرونا، ایتالیا اعلام کرده است که استانهای شمالی این کشور قرنطینه خواهند شد.

در روزهای اخیر هیجان در بازار کریپتوکارنسی به شدت زیاد بوده است. بر اساس آمار سایت SKEW، مبلغ 92 میلیون دلار از سرمایه‌هایی که با ضریب اهرمی در صرافی‌های ارز دیجیتال وجود داشتند، از بین رفته‌اند و شاخص ترس و امید به کمترین میزان خود از 18م دسامبر رسیده است. (زمانی که قیمت بیت کوین تا 6450 دلار کاهش یافت)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (19 اسفند ماه 1398)

شاخص ترس و امید که در حال حاضر در محدوده ترس شدید (Extreme Fear) قرار گرفته است.

در کنار این عوامل در طول هفته گذشته هشدار اندرو بیلی رئیس جدید بانک مرکزی انگلستان نیز به جو روانی منفی بازار دامن زده است. وی طی جلسه‌ای با قانون‌گذاران انگلیسی در پارلمان این کشور گفت بیت کوین ارزش ذاتی ندارد و سرمایه‌گذاران باید آماده از بین رفتن تمام پول‌هایشان باشند.

عواملی که در ادامه می‌تواند به رشد قیمت ارزهای دیجیتال منجر شود:

  • تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین به بیش از 3.1 میلیارد رسیده است.
  • بانک مرکزی هند اعلام کرد دیگر ممنوعیتی برای بانکهای این کشور در خصوص فعالیتهای بلاکچینی وجود نخواهد داشت و از این پس بانکهای هند می توانند با شرکتهای فعال در حوزه کریپتو کارنسی همکاری داشته باشند.
  • در دو سال گذشته حدود ۴۲ درصد از بیت کوین‌ها در درون شبکه جابه‌جا نشده‌اند.
  • خزانه‌داری امریکا در روز سه شنبه هفته گذشته نرخ بهره بانکی را از 1.75 درصد به 1.25 درصد رساند.
  • سختی شبکه بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی هر هفته بین 4 تا 7 درصد افزایش یافته است.

اما از همه مهمتر هاوینگ پیش روی بیت کوین است که در ماه می سال جاری رقم خواهد خورد. طبق یک اصل ساده و اولیه اقتصاد، کاهش عرضه، افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

در هفته های آینده باید دید که آیا ترس موجود در بازار جهانی می‌تواند سد راه رشد قیمت بیت کوین شود یا خیر؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 تیر 1400