تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

ویروس کرونا در حال حاضر در صدر اخبار اقتصادی بازارهای جهانی قرار گرفته است.

بحران کرونا در جهان

در تاریخ 11 مارس، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ویروس کرونا همه گیر جهانی (Pandemic) شده است. آخرین مورد یک بیماری همه‌گیر، آنفلوآنزای خوکی بود که در سال ۲۰۰۹ رخ داد و کارشناسان تخمین می‌زنند که منجر به مرگ صدها هزار نفر شد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز 800 هزار نفر عبور کرده است. نزدیک به 40 هزار نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. آمار مبتلایان در ایتالیا و اسپانیا از چین هم عبور کرده است.  دو پزشک مشاور دونالد ترامپ گفته‌اند که حتی با وضع قوانین سختگیرانه تا 200 هزار نفر از شهروندان امریکایی جان خود را در اثر ویروس کرونا از دست خواهند داد. همچنین طرح فاصله گذاری اجتماعی در امریکا نیز یک ماه دیگر تمدید شد.

حدود یک سوم مردم کره زمین مشمول محدودیت‌های عبور و مرور شده‌اند. هند، چین، فرانسه، ایتالیا، لهستان، بریتانیا و نیوزلند وسیع‌ترین حد قرنطینه در دنیا را اعمال کرده‌اند.


آثار اقتصادی کرونا


بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا در تاریخ بی سابقه بوده است. اما پیتر شف تحلیلگر مطرح بازارهای جهانی در مورد شرایط فعلی اقتصاد جهان در مصاحبه‌ای گفت:

“اگر فکر می‌کنید، اتفاقات فعلی یک بحران اقتصادی است در اشتباهید. این یک بحران حوزه سلامت است. بحران اقتصادی، به دنبال این بحران و به سبب درمان پولی و مالی ایجاد خواهد شد. این بحران از بحران اقتصادی قبلی هم بدتر خواهد بود.”

مارک زندی، تحلیلگر ارشد مودی آنالیتیکس معتقد است اقتصاد امریکا در سه مرحله سقوط خواهد کرد:

نخستین موج هم‌اکنون در حال وقوع است، در این موج کسب و کارها تعطیل می‌شوند و اقتصاد متوقف می‌گردد. موج بعدی با از دست رفتن موقعیت‌های شغلی نمایان خواهد شد. موج سوم زمانی اتفاق می‌افتد که مردم بدانند ارزش بسیار کمتری نسبت به گذشته دارند، به‌ویژه بازنشستگان که تنها از طریق مستمری بازنشستگی زندگیشان را سپری می‌کنند. زمانی که آن‌ها این شرایط را درک کنند هزینه‌کردشان را کاهش خواهند داد و در نتیجه تبعات اقتصادی بدتری را در این رابطه شاهد خواهیم بود.

نیل کشکاری، رییس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشته است که بانک فدرال رزرو امکان انتشار دلار به‌طور نامحدود را دارد. وی در مصاحبه خود با شبکه CBS  گفت:

“امکان چاپ پول به‌طور نامحدود» به معنای واقعی دستور کنگره است. کنگره‌ی آمریکا به بانک فدرال فدرال رزرو اختیار داده است تا نقدینگی مورد نیاز سیستم مالی را تامین کند.”

راه حل بانک‌های مرکزی دنیا برای مواجهه با بحران اقتصادی ناشی از کرونا روشن کردن دستگاه‌های چاپ پول است. قرار است فدرال رزرو بدون هيچ محدوديتى، دلار به بازار تزريق كند و از اقتصاد امريكا در برابر يك ركود تورمى محتمل حمايت كند. این مساله باعث شده تا شاخص دلار تضعیف شود و به عدد 100 نزدیک گردد.

نظر تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال در مورد تأثیر ویروس کرونا

جان بولینجر تحلیلگر مطرح بازارهای جهانی و مبدع باندهای بولینجر در پی ریزش قیمت بیت‌کوین در بحران اخیر ابراز شگفتی کرده بود و اعلام کرد که نظر وی در مورد بیت کوین تغییر کرده است: بیت کوین دیگر جزو طبقات امن دارایی به شمار نمی آید.

پیتر شف، تحلیلگر مطرح که سالها پیش، بحران اقتصادی سال 2008 را پیش بینی کرده بود نیز در توییتی نوشت: تنها احمق‌ها به بیت‌کوین رو می‌آورند. طلا از ابتدای امسال بیش از 7 درصد رشد داشته در حالیکه بیت2کوین 3 درصد ریزش داشته است. همچنین طلا نسبت به بیشینه قیمت سال 2020، تنها 2 درصد افت داشته اما بیت‌کوین 35 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

بسیاری از تحلیلگران نظر متفاوتی دارند

 چاپ پول بی پشتوانه بار دیگر بحث‌هایی را در بازار کریپتوکارنسی در مورد اهمیت یک شبکه مالی غیر متمرکز به راه انداخته است. سی زد مدیرعامل بایننس بعد از این خبر پیش‌بینی کرد امسال بیت‌کوین به 100 هزار دلار برسد.

مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال، مایک نووگراتز معتقد است سال 2020 سال درخشش بیت‌کوین است و وضعیت اقتصادی جهان در شرایطی قرار دارد که بیت‌کوین برای آن ایجاد شده بود.

دن مورهد (Dan Morehead) موسس و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پنترا کپیتال (Pantera Capital) معتقد است که بحرانی اقتصادی کنونی دنیا در تاریخ بی سابقه است و در ادامه بازارهای جهانی شدیدترین ریزش تاریخی خود را تجربه خواهند کرد. وی همچنین گفته است اگرچه بازار ارزهای دیجیتال در ابتدای ریزش بازارهای جهانی با آن کوریلیشن داشته است اما در ادامه این بازار به طور مستقل عمل خواهد کرد و در سال 2020 سقف قیمتی جدید ارزهای دیحیتال را تجربه خواهیم کرد.

یویا هسگوا (Yuya Hasegawa)، تحلیلگر صرافی ارز دیجیتالی ژاپنی بیت‌بانک (Bitbank ) اخیرا در پستی در وبلاگ رسمی این شرکت اعلام کرده است که حجم مبادلات ارزهای دیجیتال و تعداد حساب‌هایی که جدیدا باز می‌شوند، رو به افزایش است. این موضوع نشان می‌دهد خرده فروشان به دنبال خرید بیت‌کوین در قیمت‌های پایین هستند. در شروع روند صعودی پس از ریزش شدید صورت گرفته در قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2018، این موضوع مشاهده نشده است.

 آمارها نیز نشان می‌دهد که تعداد افرادی که حداقل یک بیت‌کوین در کیف پول خود نگهداری می‌کنند به رکورد 800 هزار نفر رسیده است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

همانطور که در نمودار آماری منتشر شده از سایت گلس نود مشاهده می‌شود، تعداد آدرسهایی که بیش از یک بیت کوین در اختیار دارند، به مرور زمان در حال گسترش بوده است.

 آثار کرونا بر استخراج ارزهای دیجیتال

افت اخیر قیمت بیت کوین باعث شد هش ریت شبکه بیت‌کوین حدود 45 درصد کاهش یابد. طبق داده‌های استخر f2pool، افت شدید قیمت بیت کوین باعث شد تا با احتساب ۵ سنت به ازای هر کیلووات‌ساعت هزینه برق، بیش از ۲۰ مدل از ماینرهای فعال در شبکه از حالت سوددهی خارج شوند.

دیجیتال فارمز یکی از مزارع بزرگ استخراج امریکا به حالت تعلیق درآمد. اگرچه در روزهای اخیر ویروس کرونا صنایع زیادی را در اقصی نقاط جهان به حالت تعلیق درآورده است، اما تعطیلی موقت دیجیتال فارمز علت دیگری داشته است. ریزش اخیر صورت گرفته در قیمت بیت‌کوین باعث شده است که استخراج ارزهای دیجیتال در بعضی از کشورهای دنیا با زیان همراه باشد. این موضوع عامل تعطیلی دیجیتال فارمز و برخی از مزارع ماینینگ دیگر در هفته‌های اخیر بوده است. هفته گذشته، هش ریت شبکه بلاکچین بیت‌کوین دومین سقوط تاریخی خود را تجربه کرد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

همانطور که ملاحظه می‌کنید هش ریت شبکه بیتکوین پس از رکورد 136.2 اگزاهش بر ثانیه در تاریخ 1 مارس به 75.5 اگزاهش بر ثانیه در 26 مارس رسیده است. ماینرها نیز در روزهای اخیر، فروش بیشتری نسبت به تولید خود داشته‌اند. شاید یکی از این عوامل نزدیک شدن به هاوینگ سال 2020 است چرا که در شرایطی که قیمت فعلی نیز برای بسیاری از ماینرها به صرفه نیست، پاداش استخراج بیت‌کوین در آن تاریخ نصف خواهد شد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

وضعیت روانی بازار ارزهای دیجیتال

شاخص ترس و طمع کماکان نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال دچار ترس شدید روانی است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (16 فروردین ماه 1399)

در نهایت آینده بازار ارزهای دیجیتال به شدت تحت الشعاع بحران فعلی اقتصادی دنیا قرار گرفته است. بحرانی که در عین حال که می‌تواند این بازار را نیز مانند سایر بازارهای مالی به خاک و خون بکشاند، از دیگر سو می‌تواند عامل جهشی بی سابقه در ارزش یک بازار در تاریخ باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • منصور مقدم

    سلام. مطالب بسیار عالیست. سپاسگزاریم

  • سلام ممنون از مطالب
    اگر میشه از دید گاه کارشناس های داخلی خودمون هم نظر بزارید در رابطه با تحلیل بلند مدت بیت کوین

  • مجید قربانی

    با سلام با این اتفاقات اخیر در دنیا جهان وارد فاز جدیدی میشه و تغییرات اساسی صورت میگیره و تو این بحران هست که ارز دیجیتال و اینترنت تازه وارد دوره جدیدی دارن میشن و در چند سال اینده اسکناس دیگه نیست کلا هر کشوری ارز دیجیتال برای خودش داره و شاخص همه اینا بیت کویین قرار میگیره و چیزی که به بازار عرضه نشه رشد قیمتی داره مثل خط موبایل هایی که مخابرات میداد با پیش شماره یک که تا ۸۰۰میلیونم هم الان خرید و فروش میشه با تشکر از شما

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400