تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (10 تیر ماه 1399)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (10 تیر ماه 1399)

جهان امروز با بحران‌های جدیدی مواجه است؛ جنگ تجاری چین و امریکا، به اشباع رسیدن بازار بورس کشورهای مختلف دنیا و از همه مهمتر، بحران مالی ناشی از ویروس کرونا !

صندوق بین المللی پول در گزارش جدید چشم انداز آینده بازار جهانی، پیش بینی خود را از متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان در سال 2020 به منفی 4.9 درصد کاهش داد. این میزان نسبت به پیش‌بینی همین نهاد در ماه آوریل امسال 1.9 درصد کاهش داشته است. به گفته صندوق بین المللی پول، این بحران که از رکود بزرگ دهه 1930 تا کنون بی‌سابقه بوده است، خسارتهای سنگینی به اقتصاد جهانی وارد کرده و اوضاع را نسبت به ماه‌های اخیر وخیم‌تر کرده است. برآوردهای صندوق بین‌المللی پول مشابه برآوردی است که چند هفته پیش توسط بانک جهانی ارائه شده بود: این بانک نیز متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان در سال جاری را منفی ۵.۲ درصد تخمین زده بود. 

در حال حاضر راه مقابله کشورهای مختلف دنیا با بحران کرونا استفاده از سیستم تسهیل کمی (Quantum Easing) است. تبعات این موضوع در نهایت باعث کاهش ارزش پول جهانی خواهد شد و در نتیجه تبعی آن می‌توان انتظار رشد قیمت ارزهای دیجیتال را داشت.

اما چالش فعلی بازار ارزهای دیجیتال تاثیرپذیری شدید بیت کوین از بازارهای دیگر به دلیل حجم کم مارکت است که باعث می‌شود در مواردی که ترس شدیدی به بازار وارد شود، این بازار نیز با فشار فروش سنگین مواجه شود.

ارزش بازارهای مالی مختلف

ارزش بازار (Market Capitalization) که به اختصار (Market Cap) نوشته و خوانده می‌شود، از ضرب تعداد سهام یک شرکت بر قیمت هر سهم به دست می‌آید. ارزش بازارهای مختلف را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

بازارارزش بازارنسبت به بازار ارزهای دیجیتالنسبت به بیت کوین
بازار سهام جهانیبیش از 70000 میلیارد دلار269417
طلا9000 میلیارد دلار34.653.6
شرکت مایکروسافت1050 میلیارد دلار46.25
شرکت آمازون943 میلیارد دلار3.635.61
شرکت اپل920 میلیارد دلار3.545.48
ارزهای دیجیتال260 میلیارد دلار11.54
بیت کوین168 میلیارد دلار0.651

همانطور که ملاحظه می‌کنید تفاوت ارزش بازار ارزهای دیجیتال با بازار جهانی و طلا بسیار زیاد است و این موضوع می‌تواند نوسانات شدید این بازار را در مواقع بحران به دنبال داشته باشد.

حجم معاملات بیت کوین

به میزان سهام داد و ستد شده در یک روز کاری حجم معاملات گفته می‌شود. همانطور که ملاحظه می‌کنید حجم مبادلات نقدی (Spot) بیت‌کوین به نسبت سایر بازارهای مالی بسیار ناچیز است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین به همراه نمودار (10 تیر ماه 1399)

این موضوع می‌تواند تاثیرپذیری بالای این بازار را نسبت به هیجانات بازار جهانی نشان دهد. بنابراین، جای تعجب ندارد که پس از بحران کرونا شاهد همبستگی بالای این بازار با شاخص S&P500 باشیم. اما این همبستگی بلند مدت نخواهد بود و در آینده، بازار ارزهای دیجیتال مسیر خود را پیش خواهد گرفت.

مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد. برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال (Signal_Cryptocurrencyworld) مراجعه کنید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
18 اردیبهشت 1400