تحلیل بنیادی بكهنوج | 24 فروردین 1400

تحلیل بنیادی بكهنوج | 24 فروردین 1400

شرکت تولید برق ماه تاب کهنوج جزو شرکت های های فرعی شرکت تولیدی آرین مهتاب گستر می باشد. این شرکت مالک نیروگاه 75 مگاواتی گازی کهنوج و نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد می باشد. برق تولیدی نیروگاه کهنوج و برق تولیدی واحدهای گازی نیروگاه شوباد در بازار برق به فروش می رود.

ترکیب سهامداران

تحلیل بنیادی بکهنوج

نسبت های مالی

تحلیل بنیادی بکهنوج

ضرایب نسبتی

تحلیل بنیادی بکهنوج

عملکرد قیمتی

تحلیل بنیادی بکهنوج

بازدهی

تحلیل بنیادی بکهنوج

میزان تولید برق کهنوج

تحلیل بنیادی بکهنوج

تولید برق به دو طریق به فروش می رسد . درصدی در بازار و از طریق بورس انرژی، فروش  نیروگاه کهنوج و قسمتی از فروش های نیروگاه شوباد از این طریق صورت می گیرد  و قسمتی به صورت تضمینی که درصدی از تولیدات نیروگاه شوباد از این طریق به فروش می رسد.

عملکرد فصلی بکهنوج

تحلیل بنیادی بکهنوج

وام شرکت

تحلیل بنیادی بکهنوج

شرکت در راستای تقویت توانمندی مالی خویش و جلوگیری از پیش آمد مشکلات نقدینگی در حال پیگیری اقدامات زیر است:

1- تمدید دوره فروش تضمینی برق نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد

2- بازنگری و اصلاح نحوه محاسبه تعدیلات مربوط به تاخیر در پرداخت صورتحساب های فروش تضمینی نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد.

3- بازنگری و اصلاح نرخ فروش برق واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد پس از ورود واحد های گازی با بازار

4- افزایش نرخ فروش در بازار برق

5- نقدینگی: پیگیر وصول مطالبات جهت تامین نقدینگی

اخبار مرتبط با شرکت برق ماهتاب کهنوج

1-به سبب اتمام دوره فروش تضمینی کلیه واحدهای نیروگاه شوباد انتظار می رود هزینه سوخت مصرفی روند صعودی داشته باشد. همچنین با توجه به منظور شدن تفاوتهای تسعیر ارز به مبلغ دفتری دارایی های ثابت با توجه به استانداردهای حسابداری انتظار می رود در سالهای آتی هزینه استهلاک رشد قابل توجهی داشته باشد.

2-مانده بدهی تسهیلات ارزی دریافتی از بانک صنعت و معدن و هزینه مالی مربوط به آن بر اساس نرخ ارز ETS محاسبه و در حسابها انعکاس یافته است. لیکن هیات مدیره شرکت اعتقاد دارد به موجب مصوبه هیات محترم وزیران مورخ ۱۲/۰۳/۱۳۹۴ بدهی مزبور می بایستی با نرخ رسمی (مبادله ای) تسعیر و تسویه گردد.

بنابر مصوبه مزبور: “در مواردی که قرارداد خرید برق بین تولیدکنندگان بخش غیردولتی برق و وزارت نیرو و شرکتهای تابعه و همچنین قرارداد مشارکت بخش غیر دولتی با وزارت راه و شهرسازی و شرکتهای تابعه در طرح های حمل و نقل از قبیل توسعه ریلی، بنادر و فرودگاه ها به صورت ریالی منعقد گردد، به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بخش غیردولتی از منابع صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی موظف است بر اساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یاد شده، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز با نرخ رسمی (مبادله ای) مورد معامله را فراهم نموده و پس از دریافت مبلغ ریالی هر قسط، معادل ارزی آن را به حساب صندوق توسعه ملی نزد خود منظور نماید

می توانید گزارش بازار سهام و آپدیت تحلیل ها را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

” لذا با توجه به صراحت مصوبه هیات محترم وزیران و علیرغم استنکاف بانک مرکزی از اجرای مصوبه مزبور و به منظور صیانت از حقوق سهامداران، هیات مدیره خود را مکلف به پیگیری مراتب فوق تا حصول نتیجه از طریق مبادی ذیربط نموده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • مهدی اسماعیل زاده

    ممنون و خسته نباشید . تحلیل مناسب و جامعی بود

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
8 مرداد 1400