تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)

قیمت بیت‌کوین در روزهای اخیر با استقبال خریداران مواجه شده  و بار دیگر این ارز دیجیتال وارد کانال 10 هزار دلار شده است. دفعات قبل که قیمت به این محدوده رسید، شاهد فشار فروش سنگین توسط نهنگ‌های بازار بوده‌ایم. این بار اما دیتای سایت گلس نود فضای متفاوتی را ترسیم می‌کند.  طبق گزارش گلس نود، شاخص BDD این بار بسیار کمتر از دفعات قبلی است که قیمت به مقاومت 10500 دلار رسیده بود. این شاخص اعتبار شکست مقاومت 10500 دلاری بیت‌کوین را قوی تر می کند.

شاخص Bitcoin Days Destroyed یا به‌اختصار BDD، با ضرب تعداد بیت کوین‌های موجود در تراکنش با مدت زمانی (در واحد روز) که از آخرین استفاده آنها در تراکنش می‌گذرد، محاسبه می‌شود. این شاخص، بیانگر این مسئله است که بیت کوین‌ها برای چه مدتی در حساب‌ها بدون استفاده باقی ‌مانده‌اند. برای مثال اگر 100 بیت کوین به مدت یک روز در حسابی بمانند و تراکنش صورت بگیرد، عدد BDD به دست آمده معادل انتقال یک بیت‌کوینی خواهد بود که پس از صد روز جابجا شود. این شاخص یکی از راه حلهایی بود که برای جلوگیری از ایجاد حجم فیک توسط صرافی‌ها و نهنگ‌های بازار به وجود آمده است.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)

وضعیت بیماری کرونا و بازارهای جهانی

بر اساس داده‌های رسمی سایت worldometers.info تعداد مبتلایان کرونا در سراسر جهان از مرز 16.5 میلیون نفر عبور کرده است. تعداد کشته‌های این بیماری نیز به 657 هزار نفر رسیده است. ایالات متحده امریکا با بیش از 4 میلیون مبتلا کماکان صدر نشین قربانیان این بیماری است.

رهبران اتحادیه اروپا با تصویب طرح کمک‌های مالی در دوران پس از شیوع کرونا به ‌ارزش ۷۵۰میلیارد یورو موافقت کردند. برخی رشد قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته را به این موضوع مرتبط می‌دانند. از طرفی انتظار می‌رود فدرال رزرو نیز بسته حمایتی یک تا دو میلیارد دلاری را برای برون رفت از شرایط بحرانی فعلی تصویب کند.

خلق پول، تسهیل کمی و کمک‌های مالی کشورها به مردم و بازارهای مالی باعث بی ارزش شدن کارنسی کشورهای مختلف و در نتیجه قدرت گرفتن طلا شده است هر اونس طلای جهانی با شکست رکورد تاریخی خود تا قیمت 1971 دلار نیز افزایش یافت. پیش از این نیز در تحلیل‌های گذشته به این موضوع اشاره شده بود که ادامه کمک‌های مالی توسط بانکهای مرکزی کشورها، بی ارزش شدن فیات و قدرت گرفتن طلا را به دنبال دارد. از طرفی برخی بیت‌کوین را به عنوان طلای دیجیتال می‌شناسند و رشد اخیر قیمت بیت‌کوین را ناشی از شرایط مالی به وجود آمده پس از بحران کرونا می‌دانند.

تایلر وینکلواس، بنیانگذار صرافی جمینای، بسته حمایتی احتمالی امریکا را فرصتی مناسب برای مردم خواند تا در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

قانونگذاران در دنیا چه رویکردی دارند؟

مجلس دومای روسیه سرانجام لایحه ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. طبق این لایحه، روسیه چارچوب‌هایی قانونی برای ارزهای دیجیتال تدوین می‌کند، اما استفاده از آنها به‌عنوان یک روش پرداخت غیرقانونی خواهد بود.

انتظار می‌رود صرافی‌های شاخص ارزهای دیجیتال، طی ماه آینده با انتشار وایت پیپری، رویکرد خود را برای تسهیل پیروی از «قانون انتقال اطلاعات» گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به‌دقت تشریح کنند.

قانون «انتقال اطلاعات»، بخشی از دستورالعمل منتشرشده از سوی گروه ویژه اقدام مالی، مصوب ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۱۳۹۸)، خطاب به قانون‌گذاران سرتاسر جهان در زمینه «ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی» است. این قانون، کسب‌وکارها را ملزم می‌کند که داده‌های احراز هویت فرستنده و گیرنده تراکنش‌ها را جمع‌آوری و آنها را همراه تراکنش‌ها ارسال کنند.

سختگیری در زمینه قوانین مالی برای ارزهای دیجیتال چندان بد هم نبوده است؛ بیت کوین در واشنگتن به عنوان پول به رسمیت شناخته شد. و اداره ممیزی ارزی آمریکا (OCC) در حال صدور مجوز ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال به تمام بانک‌های ملی این کشور است. این مجوز، راه را برای نگه‌داری دارایی‌های دیجیتال توسط بانک‌های آمریکایی باز می‌کند.

چارلز ادوارد، تحیلگر بازار کریپتوکارنسی پیش‌بینی می‌کند اگر بانکهای امریکایی تنها یک درصد بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، قیمت بیت‌کوین به 20 هزار دلار خواهد رسید.

از طرف دیگر کشورهای ژاپن و فرانسه اعلام کردند که در حال فعالیت شبانه‌روزی برای ارائه ارز دیجیتال ملی خود هستند.

تاثیر آلتکوین ها بر قیمت بیت کوین

آلتکوین‌هایی که در پلتفرمهای دیفای و وام دهی غیر متمرکز فعالیت دارند، در چند ماه اخیر رشد شدیدی داشته‌اند. بر اساس تحلیل و پیش‌بینی شرکت سرمایه گذاری Weiss Ratings، در آینده‌ای نزدیک، انقلابی در بازار ارزهای دیجیتال رخ خواهد داد و رهبر این انقلاب چین لینک خواهد بود. دلیل این موضوع ویژگی‌های جذاب اوراکل‌های چین‌لینک برای قرار دادن دیتا در اختیار پلتفرمهای دیفای و قراردادهای هوشمند است. چین لینک اخیرا با بایننس قراداد همکاری امضا کرده است تا دیتای مورد نیاز پلتفرم هوشمند بایننس را فراهم کند. از طرف دیگر ارزش کل قفل‌شده در امور مالی غیرمتمرکز به ۴ میلیارد دلار رسیده است. یک میلیارد دلار تنها در طول ده روز گذشته به این شبکه اضافه شده است.

سه پروتکل اصلی و بزرگ دیفای، کامپاند (Compound)، آوی (Aave) و میکر (Maker) هستند. این سه پروتکل در دسته پروتکل‌های وام‌دهی جای می‌گیرند. بااین‌حال، میکر، استیبل کوین غیرمتمرکزی به نام دای (Dai) را نیز اجرا و پشتیبانی می‌کند.

رشد قیمت در بازار آلتکوین‌های می‌تواند رشد قیمت بیت‌کوین را نیز به دنبال داشته باشد چرا که بسیاری از سرمایه‌گذاران بخشی از سود به دست آمده خود را به سمت بیت‌کوین متمرکز خواهند کرد.

سرمایه گذاران اصلی بیت کوین چه رویکردی دارند؟

بر اساس آمارهای سایت گلس نود، تعداد آدرس‌هایی که بیش از 1000 بیت‌کوین در اختیار دارند به بیشترین مقدار در 9 ماه اخیر رسیده است. در حال حاضر بیش از ۲,۱۷۰ آدرس بیت کوین با موجودی بیش از ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین وجود دارد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)
آدرس هایی که بیشتر از 1000 بیت کوین نگهداری می کنند

جو روانی بازار

شاخص ترس و طمع در محدوده امید بسیار زیاد قرار گرفته است. که با توجه به شرایط قیمت بیت‌کوین جای تعجب ندارد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بیت کوین (7 مرداد ماه 1399)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
3 تیر 1400