رشد بازار در آخرین هفته‌ی سال با لیدری شاخص سازها | دیلی سیگنال

بورس امروز را هم در مدار مثبت معاملات پشت سر گذاشت. به طوری که شاخص‌ها از همان دقایق نخست بازار مثبت شدند. البته نکته مهم بورس امروز افزایش نسبی فشار فروش به ویژه در برخی از نمادهای بزرگ بود. اتفاقی که باعث شده تا شاخص‌ها با شتاب کندتری صعود کنند و حتی در مقاطعی نزولی شوند. شاخص کل با رشد ۱۵ هزار واحدی (معادل ۱.۲ درصد) همراه شده و هم‌وزن هم صعود ۰.24 درصدی را تجربه می کند.

مشاهده تحلیل تکنیکال انواع بازارهای مالی در سایت و اپلیکیشن سیگنال

اما نکته مهم بازار امروز تغییر لیدرهای رشد شاخص کل است.

از هنگام مثبت شدن بورس در هفته قبل، این نمادهای بزرگ کامودیتی‌محور بودند که بخش عمده‌ای از رشد شاخص‌ها به وجود می‌آورند.

صنایعی مانند فلزات، پالایشی‌ها، ‌شیمیایی‌ها و معدنی‌ها. اما در بازار امروز اغلب نمادهای فلزی و پالایشی دیگر نه تنها با صف خرید همراه نبودند که حتی تا سطوح منفی هم عقب‌نشینی کردند. البته در بین صنایع کالامحور همچنان اقبال خوبی به سنگ آهنی‌ها می‌شود و با رشدهای جالب توجهی همراه بودند.

اما در بین دیگر صنایع امروز شاهد رشدهای مهمی در گروه‌های بانک و خودروسازان بودیم. 

در این برنامه به همراه آقای علیرضا نجارپور، مدیر پرتفوی مشاور سرمایه گذاری ترنج نگاهی به وضعیت ارزندگی صنایع مختلف بازار سرمایه انداختیم و آنها را با هم مقایسه نمودیم.

با توجه به ریزش اخیر بازار سرمایه ، بسیاری از صنایع به محدوده ی ارزندگی رسیدند اما اینکه کدام صنایع میتوانند در ادامه این ریزش را جبران کنند و بازدهی بهتری داشته باشند، سوالی بود که در این برنامه پاسخ داده شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب‌سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
21 فروردین 1400