بورس یا دلار؟ | 12 اردیبهشت 1400

بورس یا دلار؟ | 12 اردیبهشت 1400

در چند روز گذشته با شروع روند نزولی دلار، این سوال برای سرمایه گذاران پیش خواهد آمد که در میان مدت، سرمایه گذاری روی دلار بازدهی بهتری خواهد داشت یا بورس؟

در پاسخ به این سوال باید روند دلار و همچنین شاخص کل را به صورت مجزا بررسی کرد که در چند روز گذشته، تحلیل شاخص کل و دلار در سایت و اپلیکیشن سیگنال ارائه شده است.

در اینجا ما قصد داریم نمودار نسبیتی شاخص کل به قیمت دلار صرافی ملی مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم و ببینیم در میان مدت بورس شرایط بهتری خواهد داشت یا دلار بازدهی بهتری را از خود بجای خواهد گذاشت؟

نمودار زیر از تقسیم شاخص کل به قیمت دلار بدست آمده است.

همانطور که در نمودار مشخص است، موج A از روند نزولی شاخص کل نسبت به دلار به اتمام رسیده است به این معنی که شاخص کل بورس با نزول همراه بوده است اما قیمت دلار کاهش محسوسی نداشته است.

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

در حال حاضر به نظر می رسد اصلاح موج (b) از B رو به اتمام باشد و با شکست خط روند نزولی کوتاه مدت، و تثبیت روی آن، بتوان انتظار صعود این نسبت تا اهداف 6.51 واحد و 7.78 واحد را  در قالب موج (c) از B داشت (به عبارت دیگر بازدهی بورس بالاتر از دلار و ارز خواهد بود.). در مسیر صعود مقاومت 5.94 واحد نیز قرار گرفته است که می تواند باعث نزول نمودار باشد.

حد بی اعتباری تحلیل از دست دادن حمایت خط روند صعودی است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400