تحلیل بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین براساس روش های مختلف تحلیلی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین براساس روش های مختلف تحلیلی

رضا جدیدی

مشاور سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال

مقدمه

در حال حاضر موضوع مباحث کشور های مختلف اقتصاد است. اقتصاد خرد و کلان زندگی همه اقشار مختلف جامعه را در بر می‌گیرد. بعد از اقتصاد موارد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره خود را در تبادلات بین کشور ها نشان می‌دهد. بازار های مالی و سرمایه، تولیدات ناخالص داخلی، واردات، صادرات و … جزء اقتصاد هستند. یکی از ارکان اصلی اقتصاد بازار های مالی است که بازار کریپتوکارنسی یکی از آن بازار ها می‌باشد. کریپتو کارنسی ها بازار های مالی نوظهور و رو به رشدی هستند. سؤالی که مطرح می‌شود این است که چرا این بازار ها نوسانات زیادی دارند؟ می‌توان گفت به سبب نوظهور بودن کریپتوکارنسی ها رفتار های هیجانی زیادی در این بازار ها دیده می‌شود. همچنین این بازار ها دستخوش تغییرات سایر بازار های مالی با سابقه بالاتر قرار می‌گیرند و دچار نوسانات زیادی می‌شوند. شاید آینده خیلی قابل تصوری راجب کریپتوکارنسی ها نتوان پیش بینی کرد.

تحلیل فاندامنتال بازار ارزهای دیجیتال

از دیدگاه فاندامنتال در حال حاضر بازار کریپتوکارنسی تحت تأثیر اخبار و شایعات کلانی از سوی دولت ها، اشخاص و مجموعه های قدرتمند قرار دارد. در این بین کشور هایی همچون آمریکا، روسیه و چین خواستار ممنوعیت و محدودیت کریپتوکارنسی ها و بیت کوین و حتی اعمال مالیات بر کریپتوکارنسی ها هستند که این اخبار منفی افت شدید قیمتی کریپتوکارنسی ها را به همراه دارد.

در بحث فاندامنتال باید نگاهی به تصمیمات و مباحث بازار های مالی آمریکا  مانند نرخ بهره آمریکا، نرخ بیکاری آمریکا و اعمال یا عدم اعمال مالیات بر بازار کریپتوکارنسی داشته باشیم. همچنین اخبار منتشر شده از سوی حاکمیت ها و اشخاص و مجموعه های قدرتمند را بررسی و تحلیل کرده و عکس العمل این بازار نوظهور را به این اخبار دریابیم. تاکنون اخبار فاندامنتال کلانی سبب ریزش های عظیمی در این بازار ها گردیده است.

به عنوان مثال کشور چین محدودیت ها و ممنوعیت هایی برای ماینر های چینی اعمال کرده است، در صورتی که قسمت عظیمی از ماینینگ ها و ماینر های جهان در کشور چین فعال هستند. با این اخبار منفی شاهد ریزش قیمتی بدی برای بیت کوین خواهیم بود. از طرف دیگر اخبار مثبتی هم در مورد بیت کوین وجود دارد از جمله این که  کشور السالوادور ارز های دیجیتال و بیت کوین را به رسمیت شناخته و در مسائل پرداختی انعطاف از خود بروز داده است. شرکت مایکرو استراتژی یکی از شرکت های بزرگ در حوزه های مختلف سرمایه گذاری هر لحظه به دنبال افزایش تعداد بیت کوین های خود می‌باشد.

اخبار و تحلیل‌های بیشتر در کانال سیگنال ارز دیجیتال

بقیه کریپتوکارنسی ها بجز بیت کوین یا اصطلاحا آلت کوین ها برای رفع نقص های موجود در بیت کوین با چارچوب های مشابه با آن طراحی شده اند که در سرمایه گذاری بر روی آن ها باید توجه ویژه ای داشت.

زمانی که شت کوین های مختلف پا به عرصه گذاشتند با حمایت اشخاص مختلفی همچون ایلان ماسک توانستند دارای قدرت و مارکت کپ شوند. نوسانات بسیار زیاد قیمت شت کوین ها و سود های نجومی آن نظر بسیاری از افراد ریسک پذیر را به خود جلب نمود و شت کوین ها در یک زمانی هایپ قیمتی را تجربه کردند. افراد از این هایپ قیمتی شت کوین ها سود های زیادی بدست آوردند. اما در حال حاضر شت کوین ها برای سرمایه گذاری های بلند مدت مناسب نبوده و دیگر افراد به آن ها رغبتی نشان نمی‌دهند. به عبارت دیگر هایپ قیمتی شت کوین ها دیگر به پایان رسیده است.

تا چندی پیش با سرمایه گذاری بر روی هر آلت کوینی شاهد افزایش قیمت و رشد آن بودیم اما در حال حاضر فقط آلت کوین هایی با مارکت کپ و پشتوانه علمی خوب قادر به رشد هستند. برای سرمایه گذاری بر روی آلت کوین هایی با مارکت کپ پایین باید تحلیل و بررسی بیشتری صورت گیرد.

تحلیل آنچین ارز دیجیتال

از دیدگاه آنچین بازار و بیت کوین حرکت صعودی و رو به بالا دارد. دیتا های آنچین نشان می‌دهند که تا اواخر ماه اکتبر قیمت بیت کوین به بالای 60 هزار دلار خواهد رسید و تا پایان سال میلادی پیش رو بیت کوین قیمت 100 هزار دلاری را تجربه خواهد کرد. البته فقط از دید آنچین نمی‌توان بازار را تحلیل و بررسی نمود بلکه برای یک تحلیل کلی باید علاوه بر آنچین دیتا از سایر تحلیل های فاندامنتال، تکنیکال و مباحث خرد و کلان و غیره بهره برد. از دید آنچین اگر اخبار منفی از بیت کوین پیش رو نداشته باشیم، شاهد افزایش قیمت ها از جمله بالای 70 هزار دلار و نزدیک 100 هزار دلار در اواخر سال میلادی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

در حال حاضر از دیدگاه تکنیکال در تایم فریم های 1 ساعته و 4 ساعته شاهد یک خط مقاومتی در محدوده 46 تا 47 هزار دلار  هستیم که اگر از آن عبور کند تا محدوده 52 هزار دلار خواهد رفت. به صورت کلی نقطه 53 هزار دلار نقطه ای بسیار مهم از دید مقاومتی است. ریزشی که اخیرا اتفاق افتاد از محدوده 52700 یا 53 هزار دلار ریجکت شد و شاهد ریزشی 10 تا 11 هزار دلاری بودیم. خط مقاومتی روی تقریبا قیمت 53 هزار دلار بسیار قوی است. اگر این 53 هزار دلار را شکسته و تثبیت ایجاد کند، این امکان وجود دارد که در لول( Level) اول تا محدوده 59 هزار دلار و حدودا 60 هزار دلار و در لول ( Level )دوم سقف تاریخی خود را بزند و قیمت بالای 64 هزار دلار بیت کوین را ببینیم.پس میتوان اینگونه گفت  در درجه اول باید بتواند 46 یا 47 هزار دلار را شکسته و به سمت 52 یا 53 هزار دلار برود. سپس 53 هزار دلار را شکسته و تثبیت کند تا به سمت 60 هزار دلار حرکت کند.

نتیجه گیری

از دیدگاه فاندامنتال باید نگاه ویژه ای بر روی آلت کوین ها داشت و بر روی پروژه هایی با مارکت کپ پایین دقت بیشتری به خرج داد. بر روی شت کوین ها به هیچ عنوان نباید سرمایه گذاری کرد. می‌توانیم  به سمت هایپ های دیگری برویم از جمله هایپ های ایجاد شده در دسته بندی گیمی و پلی، کوین های تحت عنوان بازی های بلاک چینی، کوین هایی مباحث مدیا، ویدئو و سوشال مدیا، کوین هایی مباحث فن توکن Fan Tokens و اسپورت و کوین های لایه دو اتریوم .

به طور خلاصه بازار کریپتوکارنسی و بیت کوین در میان مدت و بلند مدت روندی صعودی خواهد داشت، بنابراین می‌توانیم در این بازار سرمایه گذاری انجام دهیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • kingmahmod1363@gmail.com

    سلام .ممنون از اخبار واطلاعات خوب شما .

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400