تحلیل اونس جهانی طلا (XAUUSD) | 6 اردیبهشت 1400

تحلیل اونس جهانی طلا (XAUUSD) | 6 اردیبهشت 1400

در هفته گذشته قیمت های جهانی طلا توانست اندکی رشد را تا محدوده ی 1776 دلاری ثبت کند دلیل این امر سقوط نرخ بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا به زیر 1.6 درصد بود و از طرفی ریزش های قیمت بیت کوین در روزهای گذشته موجب شد اندکی سرمایه از بازار ارز دیجیتال وارد بازار طلا شود.

این هفته نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد. به احتمال زیاد فدرال رزرو تأکید خواهد کرد که عجله‌ای برای خروج از سیاست‌های انبساطی و حمایتی پولی ندارد. اخیراً شاخص‌های اقتصادی آمریکا رشد قابل‌توجهی داشته‌اند. به‌طور مثال شاخص فروش خانه‌های نوساز به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۶ رسیده و عملکرد بخش‌های تولیدی و خدماتی هم قوی بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

قیمت طلا پس از اینکه روی سطح 1677 دلاری یک الگوی کف دوقلو ایجاد کرد باعث شد قیمت بتواند تا محدوده ی 1775 دلاری رشد کند. در سطح مقاومتی کلیدی 1775 دلاری منتظر بودیم تا واکنش قیمت به این سطح را بررسی کنیم و در صورت تثبیت روی این سطح ادامه رالی صعودی را پیگیر شویم.

در حال حاضر کندل هفتگی اونس روی سطح کلیدی مذکور بسته شده و انتظار میرود قیمت طلا بتواند به اهداف بالاتری در سطوح مقاومتی 1818 و 1850 دلاری دست یابد. اما از طرفی از شاخص دلار نباید غافل شد زیرا این شاخص در کف حمایتی خود قرار دارد و با صعود به سمت بالا میتواند روی طلا فشار آورده و موجب نزولی شدن آن گردد. در صورت ریزش قیمت از این سطح، سطوح حمایتی مهم در اعداد 1752 و 1738 فعال خواهند گردید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
تحلیل اونس جهانی طلا (XAUUSD) | 6 اردیبهشت 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار و مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • امید ایرانشاهی

    به قول رفیقم
    یا از اینجا میره بالا، یا میره پایین 😂
    حمید کجایی ببینی 🤣😅

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
17 اردیبهشت 1400