برترین ارزهای دیجیتال هفته | پنجشنبه 9 اردیبهشت 1400

برترین ارزهای دیجیتال هفته | پنجشنبه 9 اردیبهشت 1400

سقوط ارزش بیت کوین در پی اصلاح قیمتی آن باعث اصلاح در آلتکوین­ها و افت ارزش بازار ارزهای دیجیتال از محدوده 2200 میلیارد دلار به حدود 1800 میلیارد دلار شده است. این اصلاح تا امروز باعث افت قیمت بیت کوین تا محدوده 47000 دلار شده، که محدوده حمایتی 47000 دلار باعث بازگشت قیمت و صعود دوباره آن تا حدود 54000 دلار گشت و در نهایت رشد قیمت 4.6% را نسبت به هفته گذشته ثبت کرد.

اما اتریوم با بیش از 13% رشد در بالای 2700 دلار قرار گرفت و توانست سقف تاریخی خود را قدری بهبود ببخشد. ارز صرافی بایننس (BNB) نیز با وجود افت تا محدوده 260 دلار، دوباره با حدود 11.5% رشد به محدوده 560 دلار بازگشت.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم رشد نسبی بیت کوین باعث جهش قیمتی بالایی در آلتکوین­ها خواهد شد اما تا زمانی که واگرایی­های منفی شکل گرفته در تایم روزانه بیت کوین، فیلد نشده است، نمی­توان با اطمینان از اتمام اصلاح بیت کوین صحبت کرد.

ایلان ماسک با تویتی جدید برای دوج کوین باعث افزایش 20% ارزش این ارز و رسیدن دوباره قیمت به بالای 30 سنت شد. او در این توییت خود را پدر خوانده دوج نامیده و هشتک DOGEFATHER در صدر ترند جهانی قرار گرفت.

در بازار ارزهای دیجیتال با ارزش بیش از یک میلیارد دلار، ماتیک (MATIC) با حدود 135% رشد، و فانتوم (FTM) با حدود 110% رشد، بیشترین افزایش قیمت را داشته­اند. پس از آن کیک (CAKE) توکن صرافی پنکیک سواپ با 58% رشد در مقام بعدی قرار گرفت. ارزهای دنت (DENT) و ویوز (WAVES) نیز به ترتیب با حدود 56% و 45% رشد در رتبه بعدی بودند.

در آن سوی بازار اتریوم کلاسیک (ETC) با نزدیک به 9% افت، بیشترین کاهش را داشته و پس از آن نانو (NANO) با نزدیک به 6% و هوبی توکن (HT) و دی جی بایت (DGB) با نزدیک به 3% بیشترین افت را نسبت به هفته گذشته داشتند.

در ادامه به معرفی آلتکوین­­هایی می­پردازیم که بیشترین احتمال رشد را در هفته آینده خواهند داشت.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بایننس کوین پس از رسیدن به محدوده سقف کانال خود و تشکیل سقف تاریخی در زیر 650 دلار شروع به اصلاع نمود که این اصلاح با واگرایی منفی در اندیکاتور RSI همراه بوده است. با توجه به همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتور مکدی می­توان انتظار تداوم روند صعودی را در قیمت داشت. موج اصلاحی را می­توان در تایم فریم پایین تر تحلیل کرد.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

موج اصلاحی در تایم روزانه را می­توان در تایم 4 ساعته، به شکل یک الگوی مثلث مشاهده نمود. قیمت اکنون در موج سوم از الگو قرار دارد و در صورت شکست سقف مثلث، الگو تایید خواهد شد. با تایید الگو در تایم 4 ساعته، موج اصلاحی در تایم روزانه به پایان می­رسد و می­توان انتظار شکست قله های قبلی و خروج از کانال قیمتی را داشت.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کیک (CAKE)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کیک (CAKE)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

همان گونه که در تحلیل­های قبل نیز اشاره کردیم، کیک پس از توکن سوزی خود، سقف تاریخی قیمت را شکست و از کانال قیمتی خود خارج شد. هدف اولیه قیمت را می­توان تشکیل کانالی موازی با کانال قیمتی شکسته شده و به عمق آن در نظر گرفت. با توجه به عدم واگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI می­­توان انتظار تداوم روند صعودی را داشت. بنابراین رسیدن قیمت به سقف کانال جدید دور از ذهن نخواهد بود و با توجه به حضور اندیکاتور RSI در محدوده هیجان خرید می­توان انتظار حرکتی پر شتاب را در نمودار قیمت داشت.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

دوج پس از صعودی پرشتاب تا محدوده 45 سنت، شروع به اصلاح نمود و این اصلاح تا محدوده 15 سنت نیز ادامه پیدا کرد. جدا از توییت­های الان ماسک و ترند بودن بحث بر سر وعده او برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال در هفته آینده، می­توان وضعیت دوج را از نظر تکنیکالی بررسی کرد. در تایم فریم 4 ساعته موج اصلاحی دوج کوین را می­توان به شکل یک الگوی پرچم در نظر گرفت.

واکنش قیمت به خط میانی الگو می­تواند دلیلی بر اعتبار آن باشد. قیمت اکنون در محدوده سقف الگو قرار دارد و در صورت تثبیت قیمت در بالای 30 سنت و شکست سقف پرچم، الگو تایید خواهد شد و می­توان به رشد قیمت دوباره دوح امیدوار بود. بهترین حد ضرر را می­توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در نظر گرفت که تا زمان حفظ این حمایت، انتظار ریزش قیمتی شدیدی را نخواهیم داشت.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم (ETH)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اتریوم پس از اصلاحی کوچک در هفته گذشته، موج صعودی خود را در تایم روزانه آغاز کرده است و تا امروز با عبور از محدوده 2730 دلار، توانسته سقف تاریخی خود را جابجا کند. در نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI واگرایی منفی مشاهده می­شود، که می­تواند نشانه­ای از تضعیف روند صعودی باشد.

این واگرایی­ها با توجه به حضور قیمت در محدوده سقف کانال میان مدتی، می­تواند نشانه­ای از تمایل به اصلاح قیمت باشد. اما با توجه به شکست خط واگرایی منفی در اندیکاتور RSI و نفوذ مکدی به خط واگرایی خود، می­توان انتظار فیلد شدن واگرایی و خروج اتریوم از کانال قیمتی میان مدت خود، به سمت کانال بالایی را داشت.

بهترین حد ضرر را می­توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در نظر گرفت، که در صورت از دست رفتن آن باید انتظار اصلاح قیمت تا محدوده خط میانی کانال را داشت. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400